Vstup nového televizního kanálu a čtyř stávajících regionálních televizí do vysílací sítě Multiplexu 4, bez jakýchkoliv obav, potvrzuje vysokou kvalitu této vysílací sítě a její důvěryhodnost. Výstavba vysílací sítě Multiplexu 4 byla dokončena koncem roku 2013, kdy úspěšně dosáhla pokrytí 95,5 procenta obyvatel a plné konkurenceschopnosti.

Nový televizní kanál Šlágr 2 s oficiálním názvem Country no. 1 zahájil testování ve Vysílací síti 4 provozované společností Digital Broadcasting s.r.o. podnikatele Radima Pařízka již 14. dubna. Oficiální celoplošné vysílání začne nejpozději počátkem května. Country no. 1 zpestří programovou nabídku českých hudebních televizí o žánr, který je patrný již z názvu a zaměří se na mladší cílovou skupinu diváků stávajícího programu Šlágr TV. Spuštění očekávaného hudebního kanálu Country no. 1 potvrzuje, že Česká republika je jednou ze zemí s největším počtem hudebních televizí a největším počtem hudebních formátů.

K zařazení televize Šlágr 2 Country no. 1 do Multiplexu 4 došlo zejména na základě ocenění kvality pokrytí, dostupnosti a důvěryhodnosti poskytovaných služeb, které v současné době jiný provozovatel nemohl poskytnout.

Multiplex 4 je jedinou celoplošnou DVB-T sítí v České republice, která je zákazníkům schopna nabídnout kvalitní televizní vysílání nejen na celoplošné, ale i na regionální bázi.

Zásadní výhodou Multiplexu 4 je především jeho schopnost efektivního regionálního vysílání, tedy schopnost šířit souběžně TV programy s různým obsahem až do 13 regionů České republiky. Díky úspěšnému splnění těchto požadavků vstoupily do Multiplexu 4 čtyři stávající regionální televize, a to Regionální televize Morava, která bude dostupná na území Olomouckého kraje; Brněnská televize dostupná na území Jihomoravského kraje a Televize Slovácko dostupná na území Zlínského kraje a Slovácka. Čtvrtou regionální televizí je Tip TV, televize, která bude kromě lifestylových pořadů v budoucnosti na území Prahy a okolí vysílat i regionální televizní zpravodajství.