Soutěž o Zlatou pivní pečeť, jak se klání jmenuje, je největší degustační soutěží v České republice. Degustátoři vybírali z více než sedmi set vzorků piva, které do soutěže přihlásilo 154 pivovarů.

Rožnovský pivovar obdržel Stříbrnou pivní pečeť v kategorii světlé speciální pivo z malých pivovarů za pivo Popper, který své jméno získal po jednom z bývalých majitelů pivovaru. „Jde o dvousladový šestnáctistupňový světlý speciál, který leží minimálně dva měsíce v tancích a sudech, kde uzrává. Je vyrobený výhradně z českých surovin," představil mok sládek Rožnovského pivovaru Petr Kubín. Doplnil, že soutěžními hodnotícími kritérii byly hořkost, plnost, chuť, vůně a říz piva.

Na úspěch Poppera by Rožnovský pivovar rád navázal tmavým šestnáctistupňovým pivem Habsburg, který se jako novinka objeví během několika týdnů. „Příští rok se budeme do Tábora určitě hlásit znovu. Stejně tak máme v plánu účast na Jarní ceně českých sládků 2015 ve Zvíkově, která patří mezi nejvyhlášenější soutěže tohoto typu u nás," doplnil sládek.

Habsburg budou v Rožnově vařit podle původní receptury s pivním karamelem. „Za první republiky byl rožnovský pivovar vyhlášený právě černým pivem. Na tuto tradici chceme navázat, a proto Habsburga připravujeme dle původní receptury s karamelem, který pro vaření piva u nás snad už nikdo nepoužívá," upozornil Tomáš Kupčík, ředitel Rožnovského pivovaru.