„Nádherné přírodní scenérie si mohou vychutnat v každém ročním období a za jakéhokoli počasí,“ říká zástupkyně resortu Martina Žáčková a představuje letní novinky.

„Když přišel lockdown a my nemohli v hotelu Lanterna přivítat žádné hosty, řekli jsme si, že jim aspoň připravíme hezké překvapení, až se zase hotel otevře. Už dlouho jsme plánovali rekonstrukci a modernizaci prostor, a hlavně stavbu nové terasy, odkud by byl výhled na údolí i protilehlou sjezdovku. Vše se podařilo stihnout, a tak už si naši hosté od začátku léta užívají „novou“ restauraci s barem a vinotékou i nově vybudovanou terasu, která nabízí komfortní posezení u dobrého jídla, skleničky nebo kávy pod širým nebem a s překrásným výhledem. Terasa je částečně krytá a od venkovní části ji odděluje posuvná prosklená stěna. Ubytovaní hosté pak mohli ocenit i klimatizace, které byly nainstalovány v pokojích ve 3. a 4. podlaží, některé vybrané pokoje se navíc rozšířily o zimní zahrady či terasy nebo posezení s vanou.“

Jóga i golf

Příznivce jógy pak určitě nadchne i nově vybudovaná venkovní „jóga terasa“, kde probíhají ranní lekce pod vedením zkušených lektorů – indického lektora Ziyada nebo slovenské lektorky Štefi. A pokud se ubytujete v hotelu Lanterna nebo Horal, budete mít lekce zdarma.

Pokud vás vás láká i golf, tak právě tady budete mít skvělou příležitost si ho vyzkoušet. K tomu, abyste si zahráli na devítijamkovém Golfovém hřišti Horal uprostřed neporušené přírody s kouzelnou kulisou valašských dřevěnic, totiž nepotřebujete zelenou kartu. A můžete přijít klidně i s dětmi. V programu Golf pro každého postupně projdete celé golfové hřiště a s instruktorem si vyzkoušíte hru na jamku i odpaly.

Také pro cyklisty a inlinisty jsou Velké Karlovice a jejich okolí jako stvořené. Známá cyklostezka Bečva, vedoucí malebnou beskydskou krajinou, je díky svému povrchu i profilu pro jízdu „na kolečkách“ ideální. Určitě tedy přibalte kola a in-liny.

Slastné wellness

V L-Spa, překrásném wellness hotelu Lanterna ve stylu antických lázní na vás čeká na ploše krytý bazén s vodními atrakcemi a teplotou vody 28-29 °C, whirlpool se slanou vodou, finská sauna, kde se o prázdninách konají čtyřikrát denně saunové rituály, parní lázeň, ochlazovací jezírko, odpočinková terasa s vyhlídkou a také bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem exkluzivní kosmetiky Lakshmi.

Vyhlášené termální bazény vyhřívané až na 36 °C, sauny i venkovní whirlpooly zase najdete v Relaxačním centru Wellness Horal, kde si můžete dopřát i exotickou masáž od asijských masérů a pak odpočívat u šálku lahodného čaje s výhledem do překrásné beskydské krajiny. Ani zde nechybějí saunové rituály, které tady pořádají až devětkrát denně, z toho jednou speciálně pro děti. Místní mistři saunéři se pravidelně zúčastňují mezinárodních soutěží a patří k těm nejlepším!

Nechybí ani kultura

Pokud se vám poštěstí pobývat ve Velkých Karlovicích v době od 18. do 24. srpna, neměli byste vynechat 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Na programu je divadelních představení v netradičním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd.

Vystoupí legendární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Blbec k večeři s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským, Simona Stašová a Ladislav Frej v romantické komedii Na Zlatém jezeře. Jaroslav Dušek se na festival se vrací každý rok a letos se představí se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou.