VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radim Grebeníček: Bolest přeměním v duševní rovnováhu

Region – Radim Grebeníček tvrdí, že prakticky všechny chronické a psychosomatické nemoci se dají vyléčit. Své zkušenosti čerpal při studiích na Univerzitě Nové doby v Praze.

3.2.2013
SDÍLEJ:

Radim Grebeníček Foto: DENÍk/Archiv

Je zkušeným lektorem mnoha regeneračních metod. Netradičními způsoby se stará o osoby trpícími bolestmi všeho druhu, ale i psychickými obtížemi.

Některé ze svých metod představí v seriálu, který se na stránkách Deníku bude objevovat jednou za dva týdny.

Nebudou chybět ani zkušenosti pacientů tohoto terapeuta. Své poznatky a prakticky všechny osvojené metody představí na svých přednáškách v kinosále na zámku v Bílovicích

O jaké metody se jedná a čím jsou výjimečné?
Výjimečné jsou svojí účinností, a také tím, že jsou veřejnosti prakticky neznámé Jejich původ je bez nadsázky tajemný. Pochází totiž ze starých, veřejnosti zakázaných mystérií starodávných civilizací, jakými byla například Eleuzínská mystéria ve starém antickém Řecku, Apollónské kulty z Didymi, Delf, a jiných věštíren. Všechny tyto staré kulty a mocné léčivé síly starověku nechám obživnout v kinosále zámku a někteří šťastlivci je mohou vyzkoušet na sobě, když budeme rozpouštět bolest nebo duševní utrpení. Na všechny tyto fenomény se zároveň podíváme očima současných výzkumů, a vysvětlíme si, proč mohou tak dobře fungovat. Představím i unikátní, zcela nové postupy, které mají zdroj v moderní medicíně a psychoterapii. Konkrétně jde o moderní hypnózu představovanou americkým géniem, psychiatrem Miltonem Ericksonem nebo anglickým hypnotizérem Paulem Mc Kennou. Také prakticky předvedu léčebnou sílu, a ukážu, kolik toho mají společného současná kvantová fyzika, alchymická magie a nejnovější teorie vesmíru, takzvaná M - teorie. Díky těmto metodám budu fyzickou bolest a duševní utrpení přeměňovat v energii a duševní rovnováhu. Myslím, že pro většinu lidí by to mohla být nejen zajímavá podívaná, ale i mnohem víc.

Jak to myslíte? Jak mohou být předvedené metody užitečné pro lidi trpící bolestí a nemocemi dlouhodobě?
Jednoduché samoléčebné postupy se účastníci přednášky naučí okamžitě a pro vážné zájemce máme připravený další vzdělávací program. Léčba proměnou vědomí, tak se jmenuje první z nich, bude jednodenní a uskuteční se také na zámku v Bílovicích. Je pro všechny, kde běžné způsoby léčení nezabraly. Je pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového, a vzít osud do svých rukou. Pro všechny přemýšlivé lidi, kteří pochopili, že současná ekonomická medicína může být často výnosným byznysem, a že farmaceutické laboratorní padělky, kterým ještě stále říkáme léky, nikomu dlouhodobé uzdravení ani spásu nepřinesly. Vyjádřil bych to asi takto: Je to cesta poznání a duševní proměny, cesta od utrpení k osvobození. Sám jsem tímto procesem učení a osobní proměnou musel projít, abych mohl na základě životní zkušenosti tuto nauku předávat dál. Jako bývalý astmatik a alergik jsem dozrál k pochopení, že žádná nemoc není ve skutečnosti chronická, a uzdravit se musíme především z falešné představy, že jsem nemocný. Nejvyšší medicínou je poznání. Teprve po nabytí poznání pochopíte, že k uzdravení potřebujete jen sami sebe.

Prozraďte některou z metod nebo aspoň část programu, na kterou se můžeme těšit v Bílovicích…
Vše bude probíhat jako příjemná kombinace poznávání a zábavy. Jejím cílem je na prvním místě užitečnost pro účastníky a naděje pro mnohé, kteří ji ztratili. Řada pacientů už tolikrát slyšela, že jejich léčba není možná a že být nemocný je normální nebo že nemoc patří k věku. Jsou to všechno nesmysly, kterým mnozí věří. Tvrdím, že člověk má umírat zdravý. Klíčovým tématem zůstává: Od utrpení k osvobození, od bolesti k tiché radosti. Budu konkrétní. Už několik let realizuji výzkum se skupinou hypnabilně talentovaných jedinců. Některé z nich pozvu, a ukážeme publiku rekonstrukci a zároveň obnovu Apollónských věštíren. Ukážu, jak některá média mohou v hypnotickém transu prorokovat velmi přesně budoucnost, jak dovedou určit zdroj nemocí, i cestu k uzdravení, nahlédnout do vašeho osobního osudu, osudu rodiny nebo i celé civilizace. Nebo kdo se stane prezidentem naší země. Předvedeme si kvantovou terapii, které se v lidovém léčitelství říká léčení na dálku, včetně diagnostiky na dálku, u člověka, kterého nám určí některý z diváků.

Mohou Vás nemocní oslovit i v rámci individuální terapie? Slyšel jsem, že je komplikované se k Vám dostat?
Ano, je to tak. Musím říct, že klienty si vybírám. Už po telefonu nebo první letmé konzultaci poznám, kdo má skutečný zájem o uzdravení. Navíc jsem zaneprázdněn tvorbou a realizací vzdělávacích programů, takže nové klienty přijímám minimálně. Pro mé studenty i pacienty, kteří se účastní mých vzdělávacích a regeneračních programů, zaujímám velmi přátelský vztah. Pomáhám jim k uzdravení i nad rámec kurzů, a to naprosto zdarma. Ctím touhu po poznání, která je neoddělitelná od uzdravení. Každý, kdo se chce doopravdy uzdravit, musí pochopit souvislosti, které jsou spojeny s nerovnováhou, které říkáme nemoc. Pořádám ale i semináře, kde hlavním tématem je systemická transformační terapie. Její zakladatelkou je americká psychoterapeutka Virginie Satirová. Lidově se jim říká rodinné konstalace. Při těchto terapiích se dotýkáme utrpení, které vychází ze zkrachovalých vztahů či neúspěchu. Řešíme traumata z opakovaných neštěstí, úmrtí blízkých, nebo zde také můžeme najít důvody, proč nemůže žena otěhotnět a hlavně, jak najít pěšinku k otěhotnění.

Na co se můžeme těšit v dalších dílech seriálu?
Nabídnu například témata, jako jsou osudové síly, vztahy a partnerství.  Seznámím čtenáře s tím, jak funguje kolektivní „nevědomí" rodiny, tedy hybná síla rodu, podle čeho si vybíráme partnery, nebo jak a proč opakujeme osudy našich předků a jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Také vysvětlím poznatky z archetypální psychologie, neboli jak se lze dostat ke zdroji hlubokých niterných potenciálů, které způsobí, že se uzdravíme prakticky z jakékoliv nemoci nebo zvládneme překonat životní krizi. (poh)

KDO JE RADIM GREBENÍČEK:

Radimu Grebeníčkovi je 42 let, působí střídavě v Praze a Bílovicích.

Věnuje se individuální i skupinové terapeutické praxi.

Uplatňuje při tom poznatky moderních věd, a také nauk starověkých civilizací.

Své metody a učení starých mistrů zceluje do organického celku, který nazývá integrální filozofie a medicína.

V minulosti provozoval přírodní lékárnu nabízející medikamenty tradiční čínské medicíny, indické ayurvédy, indiánské medicíny i evropského a světového herbalismu.

Založil a vedl centrum zdraví Elementa v Uherském Hradišti jako projekt s využitím celostní medicíny, regenerace v propojení se vzdělávacími programy.

Je absolventem Univerzity Nové doby v Praze, která se snaží propojovat nejdůležitější objevy moderní fyziky a biologie s humanistickými vědami, srovnávacím náboženstvím, uměním a základními poznatky nejstarších civilizací do integrálního pohledu na vesmír i duši jednotlivce.

Zaměřuje se na psychosomatická onemocnění. V Čechách, Moravě a na Slovensku vede regeneračně-poznávací semináře na téma Hypnóza a hypnoterapie, Systemické a archetypální konstelace, Léčba bolesti, Léčba alergie a autoimunitních onemocnění nebo Léčba proměnou vědomí.

Autor: Redakce

3.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidiči, rozvozci pizzy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČI, ROZVOZCI PIZZY, Nástup možný ihned., Požadujeme: ŘP sk. B, zdravotní průkaz, Náplň práce: rozvoz pizzy, Je možno se domluvit i na brigádě na dohodu (např. studenti) DPP, DPČ, Nabízíme: strava, První konakt: telefonicky na čísle 737 345 204 nebo e-mailem: jezakmiroslav@centrum.cz, ov. 12.10.. Pracoviště: Miroslav ježák 01, Křižná, č.p. 32, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Miroslav Ježák, +420 737 345 204. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 15 000 Kč Zahradníci krajináři Zahradníci, kameníci a zedníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: ZAHRADNÍCI, KAMENÍCI A ZEDNÍCI, Možnost práce na DPP i DPČ, Požadujeme: řidičský průkaz skupiny B výhodou, Náplň práce: předsezónní práce a celoroční realizace projektů v lesích, zahradách a parcích. , První kontakt: telefonicky v době 8:00 - 19:00 h. na čísle: 737 613 520 nebo e-mailem na: zahradnik@halenkov.cz, ov. email 8.10.. Pracoviště: Petr hastík, 756 21 Ratiboř u Vsetína. Informace: Petr Hastík, +420 737 613 520. Služby - Služby Poštovní doručovatel 80 Kč Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatelé tisku motorizovaní - vhodné i pro OZZ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nástup možný ihned., Požadujeme: řidičský průkaz sk B., Náplň práce: pracovní doba pondělí - sobota 5:30 h. - 7:30 h., možnost delšího úvazku, zásilka tiskovin bude umístěna na dohodnutém místě dle příslušného obvodu roznášky., První kontakt: telefonicky 720 987 741, ov. 11.10.. Pracoviště: Mediaservis, s.r.o. 01, Železničního vojska, č.p. 1349, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Soňa Zbranková, +420 720 987 741. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka oddělení bydlení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/KA ODDĚLENÍ BYDLENÍ, Nástup možný ihned., Požadujeme: Základy práce na PC. Výhodou - znalost sortimentu barev., Náplň práce: Prodej a doplňování zboží. Kontakt se zákazníkem., Nabízíme: 25 dnů dovolené, stravenky v hodnotě 100 Kč, zaměstnanecké slevy, možnost prodloužení doby určité, měsíční a roční prémie dle dosaženého obratu., První kontakt: Životopisy zasílejte na e-mail: kopecky@unihobby.cz nebo jej zanechejte na informacích na prodejně, ov. 11.10.. Pracoviště: Uni hobby, a.s. 01, Masarykova, č.p. 878, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Lubomír Kopecký, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trénink vsetínských hokejistů na zimním stadionu Na Lapači.

Lapač hlídá patnáct kamer. Předejdou násilí a vandalismu

Pětadvacátý Vsetínský jazzový festival se uskutečnil v sobotu 13. října v Domě kultury ve Vsetíně. Hlavní hvězdou večera byla herečka a zpěvačka Hana Holišová s brněnským New Time Orchestra.
27

Hana Holišová byla hvězdou Vsetínského jazzového festivalu

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

Bravó. Házenkáři Zubří senzačně vyloupili Duklu

O překvapení 6. kola se postarali extraligoví házenkáři Zubří. Třebaže na půdě pražské Dukly většinu času prohrávali místy až o pět branek, dokázali manko smazat a na jedničku zvládnou koncovku.

Dělat věci jinak se vyplatí. A u erotických pomůcek to platí také

Přední česká produktová designérka Anna Marešová získala za svůj vibrátor z kolekce Whoop.de.doo mezinárodní cenu Red Dot a za Venušiny kuličky Národní cenu za design. Dnes se svým týmem pracuje na nové pražské výletní tramvaji T3 Coupé.

Při cvičení v Malé Lhotě dobrovolní hasiči spojili kilometr hadic

Námětové cvičení zaměřené na dálkové vedení vody při požáru lesa se v sobotu uskutečnilo v Malé Lhotě.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT