Autorem grafického návrhu je významný český medailér Jaroslav Bejvl. Jediný zlatý exemplář bude následovat devětadvacet stříbrných medailí o stejné hmotnosti. Mincovna počítá i s ražbou menších stříbrných medailí o průměru padesáti milimetrů.

Katedrála svatého Víta vtisknutá do 1000 gramů ryzího zlata! Nová medaile je unikátem, a to hned z několika důvodů. Tak především: motiv, který vypracoval vynikající výtvarník a medailér Jaroslav Bejvl, zůstane na tak velkém kusu zlata osamocen. Pražská mincovna vyrazila pouze jediný exemplář a s dalšími ve stejném provedení rozhodně nepočítá. „U takto mimořádných ražeb bývá obvyklé, že se o ně zájemci utkají v dražbě. V tomto případě se licitaci vyhneme a medaili získá první zájemce," uvedl výkonný ředitel Pražské mincovny Jan Hrubý. Prozradil, že majitel za tento zlatý skvost zaplatí 2 450 000 korun.
Další zajímavostí je průměr novinky, který v tomto případě činí neobvyklých deset centimetrů. Většinu obdobných ražeb tak medaile z Pražské mincovny velikostí překonává.

Jeden z nejslavnějších symbolů Prahy, katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha, mincovna vyrazí také do čistého stříbra. Se zlatou medailí bude mít kromě reliéfu společnou i hmotnost. „Emise stříbrných medailí o váze jednoho kilogramu je limitována počtem devětadvaceti kusů," přiblížil Jan Hrubý. Upřesnil, že číslo symbolizuje rok 1929, kdy byla katedrála dokončena. Současně s uvedením první zlaté ražby Pražská mincovna uvolnila také informaci o ceně její stříbrné verze. Ta byla stanovena na 99 750 korun.

Bejvlův motiv věhlasné katedrály ovšem vzniká i v provedení přece jen přijatelnějším pro většinu sběratelů nebo milovníků krásných uměleckých předmětů. Mincovna zahájila výrobu medaile z čistého stříbra o standardním průměru 50 milimetrů a hmotnosti 42 gramů. V luxusním provedení (proof) za ni zájemce zaplatí 6 tisíc sedm set padesát korun. Podrobnější technické parametry všech variant nové medaile uvádějí stránky distribuční numizmatické společnosti www.Zlate-Mince.cz.