Sečení luk na Soláni – 24. června

Zažijte atmosféru dávných letních dnů, kdy se sekáči společně vydávali kosit louky. V pátek 24. června od 18 hodin uvidíte na louce u Korytářů na hoře Soláň ukázky tradičního sečení trávy kosou. Slavnostní salvou a prvním zásekem se představí Valašský sbor portášský. Součástí 17. ročníku akce Sečení luk na Soláni jsou i vystoupení cimbálové muziky Soláň, ženského pěveckého sboru Karlovjanky a mužského sboru z Kunovic. Vyvrcholením bude oblíbená soutěž O nejlepšího sekáče Soláně.

Letní karlovská padesátka – 25. června

Tradiční turistický pochod krásnou krajinou Beskyd u Velkých Karlovic nabídne v sobotu 25. června pět značených tras různé náročnosti v délce od 10 do 50 kilometrů. Jsou koncipovány tak, aby bylo možné si cestu během pochodu podle momentální kondice zkrátit či naopak prodloužit. Všechny trasy vedou kolem rozhledny Miloňová, ta nejdelší i přes obě další místní rozhledny Sůkenická a Ztracenec. Nejkratší trasa je vhodná i pro děti. Účastníci mohou vyrazit na pochod kdykoli mezi 7. a 11. hodinou od hotelu Galik. V cíli budou odměněni kouskem pravého valašského frgálu. Více informací

Dárek k vysvědčení: koupání za korunu – 30. června a 1. července

Symbolický dárek k příležitosti vysvědčení a začátku prázdnin připravilo pro děti relaxační centrum Wellness Horal. Ve čtvrtek 30. června a pátek 1. července mají děti vstupenku do termálních bazénů za symbolickou korunu. Akci mohou využít děti do 14 let při současném doprovodu dospělého (až 3 děti na 1 dospělého) bez ohledu na známky na vysvědčení.

Soutěž o nejlepší sýr, Formanský den a Saunová noc – 2. července

Příležitost ochutnat produkty regionálních výrobců nabídne Soutěž o nejlepší sýr v sobotu 2. července ve Spa hotelu Lanterna. Návštěvníci mohou ochutnat soutěžní vzorky a přiučit se, jak kombinovat chuť sýrů s víny.
Ve stejný den, jen kilometr od Lanterny, vedle Penzionu U Dorňáků, se uskuteční Formanský den s ukázkami práce s koňmi, zvěřinovými hody a živou muzikou.

Milovníci relaxace mohou zamířit do Wellness Horal, kde je od 19 hodin připravena Saunová noc s otevírací dobou až do půlnoci a saunovými rituály každou hodinu.

Závod horských kol BIKE VALACHY a Hrnčířský den – 9. července

Sobota 9. července nabídne ve Velkých Karlovicích závod horských kol BIKE VALACHY, který je díky členité krajině kolem Velkých Karlovic skutečnou lahůdkou pro bikery. Na výběr jsou dvě trasy různé náročnosti v délce 20 a 45 kilometrů. Uskuteční se i závody na kratších trasách pro děti, vše se startem, cílem a doprovodným programem u hotelu Galik, včetně možnosti ubytování. Při on-line registraci do 27. června platí zvýhodněné startovné.

Výlet za sportovním zážitkem je možné spojit s návštěvou tradičního Hrnčířského dne, který bude v sobotu od 9 do 17 hodin probíhat v centru obce u Karlovského muzea. Připraveny jsou ukázky řemesel, tvůrčí dílny pro děti a vystoupení Cimbálové muziky Polajka a Cimbálové muziky Jiřího Kašpara.

Více informací: www.valachy.cz