Co se dá chytit v řekách Vsetínska?

Na řekách u pramenů je typické pstruhové pásmo. Dají se tam chytit pstruzi, lipani, jelci, parmy, tloušti. Ještě nedávno tady byly ostroretky. Ve Vsetínské Bečvě se dá chytit i úhoř. Ve pstuhových vodách se používají Tatechniky muškaření nebo vláčení.

Na Vsetínsku jsou ale i přehrady a rybníky. Co nabízejí jejich vody?

V rybnících a přehradách jsou hlavně kapři. Jedná se například o lokality Bystřička, Balaton v Karolince nebo Lačnovské rybníky. Jsou zde i dravci, kteří jsou v pstruhovém pásmu nežádoucí, jako třeba štika. Dříve se dal chytit i okoun. Například v rybníku v Podlesí se dá chytit kapr, plotice, štika, candát i sumec. Na stojatých vodách se loví na položenou nebo na plavanou.

Vaše největší rybářské zážitky?

Vytáhl jsem z vody kapra, který měřil šedesát čtyři centimetrů. To bylo v Nových Mlýnech. Chytit úhoře s mírou čtyřiadevadesát centimetrů se mi podařilo v Seči. Nejsou to žádné velké úlovky, mnoho rybářů má větší, mě ale potěšily. Podle mě není problém rybu vytáhnout. Spíše je třeba dohlédnout, aby byla v pořádku. Aby neuplavala, aby se nezranila. Člověk musí zachovat chladnou hlavu, nic neuspěchat. Já ryby nepouštím, já je jím.

Které ryby vám chutnají nejvíce?

Candát a úhoř. Mají velice chutné maso. Ryby si rád připravuji sám. Úhoře udím. Jeho maso je šťavnaté. A suššího candáta peču na másle se staročeským kořením.

Máte nějaký rybářský sen?

Mám. Zachytat si v Norsku. Neláká mě moře, ale jezera. Není problém chytit tam padesáticenti­metrového pstruha. U nás je to trofej, v Norsku se ale takovému úlovku nikdo nediví. Na největší rybářský zážitek teprve čekám.