Ocenění pro třetího nejlepšího živnostníka v zemi si převzal v uplynulém týdny v přímém televizním přenosu. „Jsem nesmírně rád, že jsem toto ocenění získal. Největší dík patří mým zaměstnancům, bez kterých bych tady dneska nestál," řekl úspěšný řezník, kterého do ankety přihlásila jeho přítelkyně.

Milan Žabčík se specializuje na výrobu masných a uzenářských výrobků, které připravuje tradičním způsobem, bez konzervantů a se správným podílem masa. „Chtěl jsem, aby mé okolí bylo zásobeno kvalitními výrobky, které žádalo, ale nenacházelo," připomněl Žabčík. Pyšní se tím, že všechny jeho výrobky obsahují minimálně devadesát masa. „Jsou to už čtyři roky, co jsem začal, a ohlasy jsou jen pozitivní. Jsem pyšný na to, že si ke mně lidé našli cestu," netajil Milan Žabčík.

Třetí místo v anketě Živnostník roku 2015 je dalším z řady úspěchů kateřinického řezníka. Nedávno získal také zlatou medaili v anketě Český výrobek roku 2015 za svou Žabčíkovu klobásu. Ceny posbíraly i další jeho produkty: tlačenka od Žabčíka se stala nejlepší valašskou tlačenkou v roce 2012, o rok později získala certifikát Beskydy originální produkt. Stejným certifikátem se může pochlubit jeho Radhošťská, Chalupářská a Žabčíkova klobása. Grilovací klobása zase vloni získala první místo v soutěži Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Některé produkty Milana Žabčíka také ministerstvo zemědělství označilo známkou Klasa.

Související

Nejlepší klobásy v republice dělá Milan Žabčík z Kateřinic

Řezník Milan Žabčík je živnostníkem roku, mezi firmami uspěla také Irisa