Od tohoto týdne je na prodej v Bistrotéce Valachy, která zůstala částečně v provozu prostřednictvím svého obchodu potravin a obědů s sebou. Po opětovném otevření hotelů bude kolekce dostupná i v recepcích a v Bistru Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

„Nápad se začal rodit již před dvěma lety, když jsme se před Vánoci rozhodli místo obvyklých dárků potěšit naše sváteční hotelové hosty a obchodní partnery něčím chutným, vlastnoručně vyrobeným. První rok to bylo valašské müsli, loni dárková dóza se směsí na domácí pečení cookies. Vždy, když jsme se pochlubili fotkami na sociálních sítích, ozývali se zájemci o koupi. Začali jsme proto uvažovat o celé dárkové kolekci, ale teprve „díky“ nouzovém stavu vznikl prostor se tomu věnovat a dotáhnout vše do konce. Když už jsme nucení omezit provoz, tak kdy jindy je čas na realizaci dlouho odkládaných nápadů, než právě teď,“ vysvětluje generální ředitel Resortu Valachy a Bistrotéky Valachy Tomáš Blabla.

Během necelých dvou měsíců tak vznikla kolekce jedenácti výrobků, které připravily týmy Resortu Valachy a Bistrotéky Valachy: obsahuje mj. škvarky v sádle, pečený vánoční čaj, sněhové pusinky, parmezánové sušenky, valašské cantuccini, směs na domácí pečení cookies, vánoční karamel nebo mangovo-pomerančový sirup, z nějž se v Bistrotéce dělá populární limonáda. Do kompletování a etiketování výrobků se zapojili i zaměstnanci z obsluhy nebo marketingu.

Kolekci doplňuje Valachy slivovice, která se pálí ve vizovické likérce Rudolf Jelínek a na proces výroby dohlíží someliéři Resortu Valachy. Zajímavostí je Valachy Ryzlink od Vinaře roku 2018 Jindřicha Kadrnky. Je vyroben z hroznů, které pomáhali sklízet zaměstnanci Resortu Valachy.

„Dárky prodáváme jednotlivě i nakombinované do tří balíčků. Chceme je nabídnout také firmám pro jejich zaměstnance a postupně doplňovat o další produkty, které prezentují um našich kolegů,“ dodává Tomáš Blabla.

Jedlé dárky nejsou tím jediným, co se dá v Bistrotéce pořídit k Vánocům. V nabídce jsou i hodnotové poukazy na gurmánské zážitky nebo poukazy na kurzy ve Škole vaření.