Mimo jiné v něm znovu vysvětluje, že radnice nemá možnost, jak stavbě supermarketu zabránit, protože uvažovaná prodejna má vyrůst na soukromých pozemcích. „Pokud v tomto postupu tito lidé (odpůrci supermarketu – pozn. redakce) vidí konspiraci radnice a úplatky, tak vědomě lžou a chtějí z toho mít sami prospěch a ne prospěch obecní,“ napsal Klíma.

Karolinka: záměr zbudovat supermarket dělí obyvatel

Proti textu vystoupila skupina podnikatelů z Karolinky, Nového Hrozenkova a Velkých Karlovic v dopise, který zaslala do redakce Valašského deníku. „Důrazně se ohrazujeme vůči nařčení, že my podnikatelé napadáme a urážíme vedení města. Také není pravda, že lžeme a manipulujeme veřejným míněním,“ píší mimo jiné podnikatelé na svou obranu.

Tvrdí také, že jejich záměrem není napadání radních, ale vyjasnění problému na veřejnosti s možností sdělení svého názoru. „Než aby se ale radnice snažila situaci řešit, označují nás její představitelé za lháře. Neuznávají žádný jiný názor, než svůj vlastní a nechtějí vést jednání,“ obvinil vedení města jeden z místních podnikatelů Jan Podešva.

Právě proto se podle něj podnikatelé a lidé, kteří nesouhlasí s výstavbou Penny Marketu, obrátili na tisk. Podobný dopis, jaký směřovali do médií, připravují také k odeslání na radnici.

Proti Penny v Karolince vznikly už tři petice

Zároveň hledají podporu u veřejnosti prostřednictvím petice proti stavbě. „Jedná se už o třetí petici. Pod první se podepsalo sto dvacet zaměstnanců místních obchodů. Druhá směřovala ke spolumajitelům pozemků, které sousedí s místem, kde by měl stát supermarket,“ prozradil Podešva.

Proti tvrzení podnikatelů se naopak ohradil starosta Karolinky Tomáš Hořelica. Podle jeho slov není pravda, že se radnice nesnažila s podnikateli jednat. „Jednání se ale neslo pouze v duchu napadání vedení města. Pan Klíma se nás ve zpravodaji pouze snažil bránit,“ hájil radnici i místostarostu Hořelica.

Také pod petice se podle něj často podepisují lidé, kteří v Karolince třeba ani nebydlí. „Chápu a respektuji ale obavy zaměstnanců, kteří se bojí o ztrátu zaměstnání. Bohužel ale nemáme možnost společnosti Penny v její investici bránit. Jedná se soukromým subjektem,“ vysvětlil Hořelica.

Dodal také, že řada lidí v Karolince se naopak obrací na radnici s tím, že by si supermarket ve městě přáli. „Stěžují si například na to, že v místních obchodech je příliš draho,“ řekl starosta.