Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Polštáře a paravany

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 260. V lokalitě Zlínský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto projekty: Neposedí celá rodina, ŽÍT AKTIVNĚ I S HANDICAPEM, SAVIO - společně můžeme podpořit tisíce dětí a Podpora činnosti Domácí hospicové péče.

Druhým je nezisková organizace NADĚJE, pobočka Vsetín s projektem ŽÍT AKTIVNĚ I S HANDICAPEM. Jeho cílem je zajistit 16 lidem s těžkým mentálním a kombinovaným handicapem potřebné vybavení a pomůcky, které podpoří jejich samostatnost, individualitu a aktivity vycházející z jejich přání.

„Pořízením speciálních pomůcek pomůžeme klientům denního stacionáře k samostatnosti zejména v oblasti sebeobsluhy,” říká Dagmar Gábová z NADĚJE. Polohovací polštáře zajistí kvalitní relaxaci a paravany zajistí soukromí, které dodává lidem s mentálním a kombinovaným hendikepem pocit bezpečí.

Ke stimulaci vjemů využívají relaxační místnost, do které potřebují doplnit vybavení.

Veřejnost rozhodne

- V každém kraji se ve finále utkávají 4 projekty.
- Veřejnost může finančně přispívat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Každý region získá navíc od ČSOB 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Minimální příspěvek veřejnosti nezbytný pro získání finanční podpory ČSOB je 5 000 Kč.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky