První „haluškový“ kurz se koná v neděli 4. září, kurz přípravy borůvkových knedlíků pak v neděli 11. září. „Halušky jsou sice obecně považovány především za slovenskou národní specialitu, ale díky blízkosti hranice v minulosti zdomácněly i v našem regionu. Ani v restauracích našich hotelů nechybí v pravidelné nabídce a těší se u hostů velké oblibě. Stejně tak patří neodmyslitelně k Valašsku borůvkové knedlíky. Místní lesy jsou plné borůvek, které mají v domácí kuchyni, i s dalšími druhy ovoce, četné využití,“ vysvětluje Josef Tydlačka, valašský rodák a šéfkuchař Bistra Razula, jenž kurzy povede.

Na kurzu přípravy halušek se od něj účastníci naučí variantu s brynzou a slaninou. Při kurzu borůvkových knedlíků se v „přestávce“ při čekání na vykynutí těsta naučí vyrábět ještě jednu tradiční pochoutku – hruškové chutney.

„V případě zájmu se budou oba kurzy konat pravidelně. Resort Valachy je - stejně jako kurz pečení valašských frgálů – nabízí také firmám a skupinám jako originální teambuilding. Pro firmy už organizuje i mini kurzy výroby sýrových korbáčků nebo pletení vánoček,“ dodává mluvčí Resortu Valachy Martin Žáčková.

Vedle toho Resort Valachy příležitostně pořádá také kurzy pečení pizzy pro děti. „Právě Bistro Razula je totiž vyhlášené chutnou pizzou a kurz její přípravy je pro děti zábavný a přitom jednoduchý. Nejbližší bude v pondělí 22. srpna,“ říká mluvčí.

Nejbližší kurzy v Resortu Valachy:

Ne 21. 8. Kurz pečení valašských frgálů

Po 22. 8. Kurz pečení pizzy (nejen) pro děti

Út 23. 8. Kurz pečení valašských frgálů

Ne 28. 8. Kurz pečení valašských frgálů

Út 30. 8. Kurz pečení valašských frgálů

Ne 4. 9. Kurz přípravy valašských halušek

Ne 11. 9. Kurz přípravy borůvkových knedlíků a hruškového chutney