Důvodem, proč jsem na staveniště zamířil je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana Valašska, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na zedníka Ondřeje Růžičku zaslal jeden z jeho zákazníků Vlastimil Fiala, který si jej přivolal na pomoc při rekonstrukci rodinného domu. Jeho práci si velmi pochvaloval a označil jej za spolehlivého a rychlého řemeslníka.

Úspěch v tom, co dělá, připisuje dvaatřicetiletý Ondřej Růžička zásadě, že svou práci vykonává vždycky co nejpoctivěji. Má také bohaté zkušenosti. „Na stavbách se pohybuji od svých čtrnácti let, kdy jsem začal vypomáhat svému otci,“ říká Ondřej Růžička. Ačkoliv chtěl být původně zámečníkem, nakonec získal výuční list právě v oboru zedník. Tato práce jej baví a živí dodnes.

Nejlepší odměnou po práci je pro vsetínského řemeslníka čas odpočinku, který může strávit v klidu domova se svou družkou a nedávno narozeným synem.

Pana Růžičky jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu.

Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Vždycky se snažím pracovat zodpovědně. Důležité pro každé řemeslo je práci nezfušovat, nic nezanedbat a nedělat napolovic. Řídím se heslem všude pracovat tak, jako bych pracoval ve svém vlastním obýváku.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

„V práci strávím většinu z každého dne a domů přicházím zpravidla až večer. Těším se samozřejmě na rodinu, hlavně na dvouměsíčního synka Míšu, se kterým chci trávit čas.“