Budova s číslem 233 původně sloužila jako zkušebna. Nově je v něm umístěna lineární pásová linka na sestavování neelektrických rozbušek.

„Do budoucna by však měly do připravených prostor přibýt i dvě robotické linky pro automatickou sestavu,“ přiblížila za společnost Austin Detonator Markéta Klímková.

Opravený objekt je zatím posledním z původních zastaralých provozů, které firma ve svém areálu bývalé Zbrojovky Vsetín již několik let rekonstruuje a modernizuje.

„Je první tohoto typu ve firmě, kde jsme použili systém vytápění pomocí vzduchotechniky, která zajistí zachování stálé teploty i vlhkosti. To je pro naši výrobu důležité,“ vysvětlil výkonný ředitel pro provoz Petr Kuna.

V dohledné době Austin uvede do provozu první automatickou linku, která přinese hlavně zvýšení bezpečnosti výroby.
„Jde o prototyp od české firmy. Zhruba do měsíce bychom ji měli začít oživovat,“ upřesnil Kuna.

„Celková investice včetně dvou robotických linek pro automatickou sestavu dosáhne padesáti milionů korun,“ prozradil ředitel společnosti Otta Grebeň s tím, že do současnosti už bylo proinvestováno pětadvacet milionů.

Modernizace se projeví také ve zvýšení zaměstnanosti. Vsetínská firma dá ve dvousměnném provozu práci více než třiceti lidem.
Vedení firmy navíc zamýšlí během příštích tří až pěti let obdobně jako budovu číslo 233 zrekonstruovat další dvě budovy.
Austin Detonator je výrobcem iniciačních systémů pro průmyslové trhací práce.

Funguje od začátku roku 1999. S osmi sty šedesáti zaměstnanci patří mezi největší zaměstnavatele v regionu.

Společnost, která sídlí v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín je součástí americké korporace Austin Powder Company.