Zubří SCM teprve podruhé v sezoně prohrálo

VSETÍN, ZUBŘÍ – Teprve druhou porážku vsezoně utrpěli mladí házenkáři Zubří SCM. Vsedmnáctém kole druhé ligy vjihomoravské skupině podlehli poměrně vysoko na půdě třetích Maloměřic a zposledních třech zápasů to byla už jejich druhá prohra.

26.4.2007

Zubří SCMFoto: Marek Havran

Nedařilo se ani druhému valašskému zástupci Zbrojovce Vsetín, který vseveromoravské skupině podlehl na palubovce favorizovaného týmu Karviné SCM. Vdalším kole hostí Zubřané vneděli od 10.30 hodin Kuřim, Vsetín přivítá vsobotu od 13 hodin ???.

Maloměřice - Zubří SCM 37:27 (17:15)

Zápas třetího domácího celku zvedoucím Zubřím byl poměrně vyrovnaný, i když se Valaši museli srovnávat sjedním nepříjemným mírným handicapem. „V Maloměřicích se hraje na tartanu vnafukovací hale, což je dost netypické a chvíli jsme stím bojovali,“ uvedl trenér Zubří SCM Jiří Mičola. Vprvní půli se hrála kvalitní házená, ani jedno združstev se neutrhlo do výraznějšího náskoku.

Podobný scénář byl i po změně stran, ale jen do 10. minuty. „Pak se domácím povedla šňůra hned osmi branek vřadě, na kterou jsme neodpověděli a tak si vytvořili rozhodující náskok,“ podotkl Mičola. jeho celek tentokrát měl problémy vobranné fázi. „Zkoušeli jsme obranu vysunutou i aktivní 2-4, ale nefungovalo to. navíc nám nevycházely ani rychlé brejky a dali jsme málo branek,“ pokračoval vhodnocení Mičola. Po porážce vKostelci na Hané si tak připsali Valaši teprve druhý neúspěch vsezoně. „Maloměřice mají zkušený ambiciozní celek, ve kterém hostuje třeba Martin Pišťák, který hrál na podzim vZubří váčku. Mají tam ale i několik hráčů, kteří okusili extraligu,“ upozornil na hráčskou kvalitu soupeře trenér Mičola.

Sestava a branky Zubří SCM: Pohludka, Orság – Číp , Čadra 2, Muškát , Mičkal 7, Jiří Mičola, Třeštík 3, Štěpnica 5, Šíra 3 , Bezděk 2 . Jan Mičola 1, Jiří Mičola 3, Vaněk 1, Muškát.

Karviná SCM - Vsetín 45:24 (20:10)

Lídr severomoravské skupiny vdomácím zápase potvrdil své postavení a bez větších problémů nad osmým Vsetínem zvítězil. „Karviná nastoupila vnejsilnější sestavě i shráči, kteří nastupují vextraligovém áčku. Do 10. minuty jsme ještě drželi krok, když byl stav 5:5. Pak nám ale utekli a zvyšovali náskok,“ uvedl kutkání jeden zhráčů Vsetína Roman Vilímek. Už vpoločase vedla Karviná o deset branek a svůj náskok pak ještě více než zdvojnásobila. „Jsou vnaší skupině jasně nejlepší, svědčí o tom i fakt, že se probojovali na finálový turnaj Českého poháru,“ uznal Vilímek kvality soupeře.

Sestava a branky Vsetína: Kováč - Korejšík 6, T. Havran 8, Jungwirth 5, Koňařík 2, Daněk 2, Bartoň 1, Vilímek, Mrnuštík, Bednárik, R. Havran.

26.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman se svou ženou Ivanou volili 12. ledna na pražských Lužinách v prvním kole prezidentských voleb.
37

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

Videosouhrn Deníku – středa 17. ledna 2018

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Vsetín přivezl z Ústí nad Labem dva cenné body

I dva body se v boji o play – off počítají. Prvoligoví hokejisté Vsetína začali poslední čtvrtinu základní části dvoubodovým vítězstvím na severu Čech v Ústí nad Labem.