Ve včerejší předehrávce 12. kola nejvyšší soutěže Valaši porazili o jedinou branku Cement Hranice a po čtyřech odehraných zápasech nového ročníku zůstávají bez porážky na čele tabulky společně s mistrovskou Karvinou. Zubřané po celý zápas ani jedinkrát nevedli. Do vedení se dostali až v poslední minutě, a s vypětím všech sil jej v oslabení udrželi.

ZUBŘÍ - HRANICE 33:32 (13:17)

Domácí házenkáři se po celý duel potýkali s tradičním protivníkem, který vždy umí v Zubří perfektně zachytat - s exzuberským brankářem Ludkěm Fabiánem.

„I díky jeho zákrokům se hostům podařil skvělý vstup do utkání, naopak my jsme museli po celý zápas dotahovat,“ podotkl k utkání zuberský asistent Jiří Mika, který vedl mužstvo stále indisponovaného trenéra Ivana Hargaše. Po celý zápas byli Valaši stále pozadu a v některých momentech dokonce prohrávali až o pět branek. Mužstvo se ale dokázalo obdivuhodně zvednout a náskok soupeře zcela smazalo.

„V poslední minutě, asi čtyřicet vteřin před sirénou, dal Jakub Hrstka z křídla branku na 33:32 a závěr jsme s vypětím všech sil i v oslabení udrželi. Kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost,“ pochválil své svěřence Jiří Mika.

Zubří: J. Krupa, Malina - Kichner, Kulišťák 4, Pernica, Titkov, J. Hrstka 7, Randýsek 2, Spuchlák 1, M. Hrstka 5, Opálka 13/6, Š. Krupa, Mika. Nejvíce branek Hranic: Čadra 6, Brůna 5, Brož 5. Rozhodčí: Halada, Dostál. Vyloučení: 9:9. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Diváci: 800. Sled: 2:5, 4:8, 8:13, 11:15, 16:20, 19:23, 26:29, 30:31, 32:32.
Další výsledky: Plzeň - Lovosice 20:24, Hustopeče - Třeboň 30:32, Jičín - Bystřice p. H. 28:16 .