Zatímco výsledek a rozdělení bodů bylo dle předpokladů, jisté překvapení se konalo v rozmístění zuberských hráčů na jednotlivých postech.

Při absenci pivota Tomáše Bechného a spojky Martina Stržínka, kteří budou kvůli zraněním chybět svému týmu dlouhodobě chybět, se vytáhli Zubřané s jednou novinkou.

Na pravé spojce, kde jinak operuje levoruký šutér Stržínek, se v některých chvílích objevoval jeden ze dvou zbývajících leváků v týmu Miroslav Jurka.

Kovaný křídelník se na spojce neobjevil náhodou, byla to připravená a plánovaná zkouška.

„Chybí nám Martin Stržínek, tak jsem to na tréninku zkoušel na pravé spojce. Otestovali jsme to teda i v zápase,“ prozradil Miroslav Jurka.

A jak se na jiném stanovišti samotný hráč cítil?

„Je to celkem nezvyk,“ smál se po utkání dobře naložený střelec, autor čtyř branek do sítě Přerova.

„Kdysi jsem na spojce hrával ve druhé lize za Lesanu Zubří. Ale teď v extralize jsem výhradně na křídle, takže to je opravdu něco úplně jiného. Uvidíme, jak to půjde,“ smála se „nová“ spojka Zubří.

Po bezproblémovém utkání mohl být Jurka i jeho spoluhráči spokojen.

„Pořád nejsme ani zdaleka kompletní a v žádném případě nemůžeme žádného soupeře podcenit. Proto jsme k utkání chtěli a také přistoupili velmi zodpovědně. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a máme dva body,“ mnul si ruce 23letý házenkář.

Podle něj byly nejdůležitějším faktorem rychlé brejky a také výkon zuberských brankářů.

„Snažili jsme se plnit to, co nám naordinovali trenéři. Kromě začátku nám to, myslím, vycházelo. Důležitým momentem bylo, že se kromě Milana Maliny v brance chytil i Petr Orság, který nás tam mockrát podržel a my mezitím navyšovali náskok z brejků. Tohle přesně potřebuje – mít za sebou dva výborné gólmany, kteří se v případě potřeby doplňují,“ pochválil Miroslav Jurka své spoluhráče v brance.