Zubří – Lovosice 33:33 (18:13)

Takových zápasů se zase tak moc nehraje. Zubřané v první půli soupeře přehrávali ve všech směrech a jen těžko se dalo věřit, že lovosické předsezonní vyhlášení útoku na titul bylo myšleno vážně nebo to byla nějaká legrace. Ještě v poločase vedli domácí jasně o pět gólů.

Lidé ve slušně zaplněné hale se šli o pauze občerstvit s tím, že si užijí pohodový druhý poločas se soupeřem, který moc nekouše.

Jenže ve druhé půli to bylo jen pro silné povahy. Lovosice se z ničeho nic neskutečně zvedla, což šlo ruku v ruce s poklesem aktivity domácího celku. Obzvláště úsek od 40. do 50. minuty si Zubří za rámeček nedá. Lovosice tento úsek vyhrály 11:2 a z pětibrankového manka se dostaly do čtyřbrankového vedení.

„Tohle byla naprostá katastrofa. Tohle už bych tady nechtěl zažít. Úplně jsme vypadli z koncentrace, dovolili jsme soupeři hrát jeho hru a sami jsme zakončovali strašně mizerně. Najednou jsme deset minut před koncem byli minus čtyři góly," byl rozčarován výpadkem svého týmu kouč Gumáren Zubří Andrej Titkov.

V poslední desetiminutovce začaly velkolepé záchranářské práce, kdy domácí doháněli čtyřbrankové manko. To se nakonec i se štěstím podařilo. Pouhou vteřinu před koncem dal vyrovnávací branku Matěj Šustáček. Ani to však neoblomilo domácího kouče Andreje Titkova, který byl po zápase hodně rozčarovaný a jen těžko hledal slova.

„Je dobré, že jsme v posledních deseti minutách čtyři branky zlikvidovali, ale na toto musím říct pouze jedno: na toto není nikdo zvědavý. Vůbec nemělo dojít k tomu, že jsme se z pětibrankového vedení dostali do minus čtyř branek. Tohle určitě nebudu tolerovat. A že se potom všichni vrhali po hlavě do vyrovnání a stíhací jízdy, je mi v podstatě jedno. Bojovat je normální. Prostě k tomu nemělo dojít. Však jsme také měli po zápase delší sezení v kabině a o tomhle jsme si promluvili," byl po utkání rozčílen trenér Zubří Andrej Titkov.

Naopak hosté byli po zápase asi spokojenější.

„kdyby nám někdo řekl v první půli nebo v poločasové přestávce, že máme brát bod, tak ho bereme všema deseti. Po takovémto průběhu, kdy jsme dostali gól dvě vteřiny před koncem, to samozřejmě bereme jako ztrátu. Ale je třeba naše kluky ocenit, že to ve druhé půli skvěle otočili," hodnotil duel lovosický asistent Milan Berka.

Zubří: Malina, Orság, Pšenica – Zahradníček 9, Hrstka 8, Řezníček 5, Šíra 5, Šustáček 4, Douda 1, Bechný 1, Reček, Hub, Dořičák, Přikryl, Šlachta.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 11/3, Havel 6, Klimt 5. Rozhodčí: Horáček, Hanák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 800. Sled: 2:3, 5:4, 8:5, 15:8, 17:13, 19:17, 23:18, 23:26, 25:29, 30:32, 31:33.