KOPŘIVNICE – ZUBŘÍ 25:28 (11:17)

Zubřané využili bezmála dvouměsíční extraligovou pauzu k uzdravení většiny svých četných marodů. V Kopřivnici tak kromě Bechného, kterému po prosincové operaci kolene sezona skončila, hostům chyběl jen zraněný Vyjídák.

Do prvního „mistráku“ od poloviny prosince vstoupila obě družstva poměrně vlažně a chvíli trvalo, než se nastartovala na obvyklou provozní teplotu. Dříve se rozkoukal hostující favorit, který se postupně rozběhl ke svému obvyklému hernímu projevu a náskok postupně narůstal až na šest branek v poločase. „Vstupovali jsme do utkání se zdravým respektem, protože herní pauza od posledního soutěžního utkání byla opravdu dost velká. Z tohoto pohledu jsme první poločas zvládli možná až nad očekávání dobře. A to jsme navíc ještě neproměnili dalších asi pět nebo šest vyložených gólovek. Dařila se nám defenzíva a po ziscích míče jsme ihned vyráželi do brejků a na skóre to bylo znát,“ pochvaloval si úvodních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Vstup do druhé půle však zastihl Zubřany trochu v nedbalkách, a zápas si na chvíli zkomplikovali. Mezi 40. a 50. minutou o slušný náskok málem přišli. „Začali jsme hrát lehkovážně a přišlo několik našich technických chyb za sebou. Soupeř toho dokázal využít a dostal se až na tři góly,“ přiblížil kouč hostů asi nejhorší herní úsek svého týmu v zápase.

Zubří se ovšem dokázalo rychle oklepat a opět přebralo otěže utkání do svých rukou. Náskok úřadujícího vicemistra se opět vrátil do starých kolejí a bylo rozhodnuto. „Utekli jsme soupeři až na sedm gólů, čímž jsme definitivně rozhodli. V závěru jsme si to sice trochu pokazili, když jsme prohráli poslední dvě minuty 0:4 a zápas tak skončil jen o tři góly, ale důležité je pro nás vítězství, které jsme si odvezli,“ hodnotil duel 16. kola kouč Gumáren Mika.

Zubří: Malina, Janků – Mika 9/3, Třeštík 5, Stržínek 5, Pernica 3, Číp 2, Horký 1, Hrstka 1, Jurka 1, Randýsek 1, Dědek, Mičkal, Šustáček. Nejvíce branek Kopřivnice: Kolmajer 7/3, Gřes 4, Aspiridis 4/1. Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 300.