BANÍK KARVINÁ – GUMÁRNY ZUBŘÍ 29:24 (10:10)

Házenkáři Zubří nastoupili ke šlágru extraligy bez dlouhodobě zraněných Stržínka, bechného i třeštíka, navíc chyběl i Jurka. Naopak se v sestavě Valachů nečekaně objevil 41letý matador Andrej Titkov, který na jaře ukončil kariéru a teď na podzim hrál a udržoval se v kondici ve druholigovém Holešově.

Domácí se od začátku snažili udobřit si diváky po pohárovém vyřazení od Mariboru. V první části se to moc nedařilo. Na palubovce se odehrával spíše boj než pohledná házená.

Obě strany zaznamenaly pár úspěšných útoků, domácí se ale nedokázali odpoutat na výraznější brankový rozdíl. Dokonce se neprosadili ani v dvojnásobné přesilovce a poločas tak skončil nerozhodně. „V prvním dějství jsme se drželi, ale začátek druhého nám utekl a museli jsme dohánět náskok soupeře. To nám vzalo síly, které v závěru chyběly. Máme v týmu dost zraněných,“ poznamenal po utkání nejlepší střelec Zubří Tomáš Číp.

Výrazně vyšší kvalita hry se dostavila po přestávce. Starali se o ni především domácí, které nabudil dobrý vstup do druhé části. Dali pár gólů, uklidnili se. „Když vám do branky spadne několik střel, tak to na mužstvo blahodárně působí. Více si věříte i dovolíte. Pak už jsme hráli s lehkostí,“ pochvaloval si Čípův protějšek Vojtěch Petrovský, nejlepší střelec celého zápasu.

Koncentrovaným výkonem nedovolila Karviná soupeři, aby její vedení ohrozil. Menší či větší náskok si udržovala až do konce utkání. „Při té okleštěné sestavě, jakou momentálně disponujeme, jsme vůbec rádi, že jsme odehráli důstojné střetnutí. Domácí vyhráli zaslouženě, my se drželi asi tři čtvrtě zápasu,“ zhodnotil stručně duel zuberský kouč Jiří Mika.

Lodivod domácí posádky Jozef Hanták taktéž upozornil na marodku uvnitř svého týmu. „Ani my si nemůžeme vyskakovat, zranění nám kosí další hráče. Dokázali jsme ale odehrát hlavně ve druhé půli kvalitní, dynamické a bojovné utkání. Divákům se muselo líbit,“ uzavřel nedělní prestižní duel.

Zubří: Malina, Orság – Tovaryš, Pernica 3, Hrstka 2, Randýsek 3, Šustáček, Mičkal, Číp 7/2, Mika 5, Dědek 4, Horký, Mézl, Titkov.

Nejvíce branek Karviné: Petrovský 9/2, Kalous 4, Lyžwa 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 5:6, ČK: 55. Kalous (K). Sedmimetrové hody: 6/4:3/2. Diváci: 879. Sled: 3:2, 7:6, 10:9, 15:11, 19:14, 22:19, 25:21, 27:23.

DALŠÍ VÝSLEDKY 14. kola: Jičín – Plzeň 22:20, Lovosice – Dukla 31:28, Kopřivnice – Brno 26:25, Hranice – Přerov 31:24.

MARTIN RUŠČIN