První zápas by se měl hrát nejspíše v sobotu 26. listopadu v Zubří, odveta pak o týden později v Bosně a Hercegovině. Pro zuberský tým je protivník z Bosny Hercegoviny velkou neznámou. „V podstatě nevíme o soupeři zatím skoro nic. Proto ani nemůžeme odhadovat, jestli to je přijatelný nebo těžší soupeř. Určitě nás čeká těžká práce,“ uvedl těsně po losu Vyzývacího poháru trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. Jedinou jistotou podle zkušeného trenéra je fakt, že jeho tým bude na jihu čekat bouřlivé prostředí. „V zemích bývalé Jugoslávie je to tak vždycky. Zažili jsme si i třeba s nároďákem v kvalifikaci o ME 2004, kdy bylo v Bosně a Hercegovině nesmírně divoké prostředí. Očekávat se dá určitě typická balkánská házená, tedy silová a zároveň rychlá a dynamická hra,“ tuší Mika.

V osudí možných soupeřů pro třetí kolo Challenge Cupu byly podle zuberského kouče horší i lepší varianty. „Žádného soupeře jsme si nijak zvlášť nepřáli nebo netipovali. Snad až na portugalský Lisabon, o kterém jsme se bavili, že bychom jej mohli potkat. Obecně jsme mohli dostat bližšího, ale také mnohem vzdálenějšího protivníka. V tomto ohledu je náš soupeř asi slušným kompromisem,“ přemítá zuberský trenér, jehož čeká i s jeho týmem cesta ze Zubří do Goražde dlouhá 1040 kilometrů. „Ještě to není úplně jisté, ale asi to vypadá spíše na autobus,“ předvídá trenér úřadujících bronzových medailistů Zubr extraligy.

Zatímco Zubřané ve většině z posledních sezon v pohárové Evropě vždy startovali (naposledy loni v poháru EHF, kde vypadli ve druhém kole s norským Drammenem), celek BK Goražde se do Evropy vrací po několikaleté pauze. Naposledy se bosenský celek v sezoně 2008 – 2009 účastnil právě Vyzývacího poháru, který se tehdy ještě hrál systémem základních čtyřčlenných skupin a Goražde skončilo v jedné z nich na nepostupové třetí příčce.