BRNO – ZUBŘÍ 27:37 (13:22)

Favorizované Zubří nenechalo nikoho na pochybách, kdože si připíše všechny body. Od první minuty byli hosté mírně popředu a směřovali za jasným vítězstvím. Valaši dokonce málem atakovali čtyřicítku, o kterou se připravili nevyužitými jasnými šancemi. „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Měli jsme navrch ve všech hlavních činnostech a mohli vyhrát i větším rozdílem. Jenže to tentokrát prostě nešlo,“ začal s hodnocením utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Jeho nálada měla jasný důvod. V posledním utkání před nadstavbou o titul, ve kterém v podstatě nikomu o nic nešlo, se totiž po jednom z hrubých zákroků domácího týmu zranil křídelník Miroslav Jurka. „Byl to hrubý a hlavně naprosto zbytečný faul domácího hráče. A navíc ještě ani nebyl potrestán. Skutečně jsem strašně naštvaný, a to je velmi slabé slovo,“ rozčiloval se trenér vítězů. S levorukým křidelníkem to totiž vůbec nevypadá dobře. „Jurka má zraněné a velmi koleno a nevypadá to s ním vůbec dobře. Kdoví, jestli s ním budeme moci počítat pro nadstavbu,“ kroutil hlavou rozčilený kouč Mika, který si vůbec postěžoval na podivný zápas. „V zápase bylo vyloučených devět našich hráčů a jen dva domácí. Přitom na hřišti to bylo totálně naopak. Kromě zákroku na Jurku tam bylo několik podobných, což je v takovém zápase úplně zbytečné,“ čílil se Mika.

Atmosféru zápasu jen dokreslovala po celý duel nefunkční časomíra v brněnské hale. „Zápas to byl nejen kvůli způsobu posuzování faulů ale i kvůli tomuto faktu takový podivný,“ krčil rameny lodivod Gumáren. Útěchou pro Zubří může být alespoň fakt, že Valaši vyhráli díky lepšímu vzájemnému zápasu s Lovosicemi základní část Zubr extraligy. „Těší nás to, ale radši bychom byli, kdyby se v Brně nahrálo tak zbytečně tvrdě a my byli na nadstavbu kompletní,“ vystihl přesně náladu v týmu kouč Jiří Mika.

Zubří: Orság, Malina – Mičkal 8, Randýsek 6, Hrstka 5, Číp 5, Mika 4, Stržínek 4, Šustáček 2, Jurka 1, Horký 1, Dědek 1, Tovaryš, Pernica. Nejvíce branek Brna: Hubáček 11, Chýlek 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 2:9. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/2. Diváci: 250.