Valachům se tak nepovedla odplata po porážce ve finálové sérii play off uplynulé sezony a v prvním mistrovském utkání se Slezany po téměř po půl roce opět padli. Byla to tak první porážka Zubří po předchozích čtyřech vítězstvích v řadě.

KARVINÁ – ZUBŘÍ 34:29 (18:15)

Prestižní duel nabídl v úvodních minutách zcela vyrovnanou partii, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu stejně jako útoky obou mužstev. Žádný z týmů nevedl větším než jednobrankovým rozdílem až do 20. minuty, kdy Baník odskočil svému soupeři na 12:10.

„Bylo to o trpělivosti. Zápasy se Zubřím jsou v tomto směru specifické, žádný z týmů nechtěl ten druhý pustit do trháku,“ podotkl po utkání křídelník Baníku Marek Vančo.

Ve druhé části první půle obrany obou celků přitvrdily. Domácí si hleděli především toho, aby soupeře nepouštěli do levných trháků a to se jim vyplatilo, neboť Zubří se k brejkům vůbec nedostalo.

Klíčové momenty zápasu se odehrály v závěru první půle, kdy Mrózek proměnil sedmičku, Zubří po svém nepovedeném útoku špatně střídalo, neboť zapomnělo na to, že Pernicovi dobíhal trest a za příliš mnoho hráčů na palubovce dostalo další trest.

Výhodu přesilovky si Baník přenesl do druhé půle a navíc ji svým brzkým vyloučením umocnil i Andrej Titkov. „Jeho oslabení nám ale tolik neuškodilo. Viděli jste sami, že jsme se pak dotáhli. O zaslouženém vítězství soupeře rozhodly jiné věci. Hlavně to, že v letošní sezoně nás stále provází nevyrovnanost výkonů,“ pravil trenér Zubří Jiří Kekrt.

Domácí už ve druhé části kontrolovali hru. Vedli dokonce 27:21 a závěr si pohlídali. „Myslím, že v náš prospěch hrála větší vyrovnanost našich postů. Na každý, až na ten Pavlíčkův, což bylo způsobeno zdravotní indispozicí Faitha, jsme měli dva rovnocenné hráče,“ domníval se po zápase Jozef Hanták, trenér Karviné.

Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 3, Vančo 6, Sliwka 1/1, T. Heinz 2, Faith, Hanták 4, Šulc 1, Mrózek 5/5, Petrovský 2, Požárek 2, Ivanov 4, Zdráhala 3. Trenér: Jozef Hanták.

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 10/4, Pernica 1, Titkov, J. Hrstka 2, Třeštík, Randýsek 1, Říha 3, Jurka 1, Vyjídák, Číp 1, Mika 6, M. Hrstka 4.

Sled: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:5, 7:6, 9:8, 13:10, 14:12, 19:15, 20:17, 22:20, 27:21, 29:23, 32:25. Rozhodčí: Novotný, Horáček, sedmičky: 5/5:6/4, vyloučení: 5:6, červené karty: 56. Ivanov – 31. Titkov, diváci: 846.