Do prvního extraligového zápasu po bezmála dvouměsíční pauze vyplněné mistrovstvím Evropy v Rakousku vlétli domácí házenkáři jako uragán. Už ve čtvrté minutě vedli 4:0.

„Vstup jsme si představovali úplně jinak. Měli jsme připraveno na domácí několik věcí, kterými jsme je chtěli překvapit, ale totálně nám to nevyšlo,“ krčil rameny trenér Lovosic Vojtěch Srba.

Do poločasu si Valaši vypracovali slibný šestibrankový náskok, který navíc hned po změně stran navýšili dokonce na osm branek.

Kdo by však čekal, že z utkání se stane jednostranná záležitost, velmi by se mýlil. Severočeši začali po kousku ukrajovat ze zdánlivě neotřesitelného náskoku Zubří a ze zápasu ještě udělali drama.

„Když jsme prohrávali na začátku druhé půle o osm gólů, už se zdálo, že je hotovo. Jenže kluci se zvedli, začali hrát uvolněněji a najednou to bylo o dva góly,“ komentoval návrat svého týmu do zápasu kouč Srba.

Posledních deset minut zápasu to bylo neustále o dva nebo tři góly a hosté nenechali favorita vydechnout. Zuberský celek hodně podržel v závěru gólman Baránek, jenž za dvoubrankového vedení domácích dvakrát chytil dvě sedmičky Lovosic.

„Hlavně nás však přibrzdila zbytečná vyloučení. Jinak by jsme zápas udělali v posledních minutách ještě zajímavějším,“ litoval lovosický lodivod.

Zubřané sice doma sklidili všechny body, ale trenéra Jiřího Kekrta hodně mrzelo, že si jeho tým výborně rozehraný zápas zbytečně zkomplikoval.

„Vcelku spokojen jsem byl s naší hrou zhruba tak do 40. minuty. Vedli jsme až o osm branek a měli utkání pod kontrolou,“ začal s příjemnější stránkou hodnocení utkání trenér Gumáren. Dále to už však podle něj tak veselé nebylo.

„Pak se totiž ukázalo, že jsme pořád to stejné družstvo. Že umíme vystřídat za krátký okamžik dobrou hru s horšímu úseky, což nás potkalo i tentokrát. Najednou mančaft ztratil disciplínu, sebedůvěru v zakončení a morálku a zbytečně tak nechal soupeře nadechnout. Musíme uznat, že to byly vydřené body a jsme rádi, že to tak dopadlo,“ dodal Jiří Kekrt.

ZUBŘÍ – LOVOSICE 28:26 (16:10)

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 2, Titkov, J. Hrstka 3, Třeštík 1, Randýsek, Říha 1, M. Hrstka 5, Mičkal 1, Jurka 2, Číp 2, Krupa 3, Mika 8/4. Nejvíce branek Lovosic: Krahulík 6, Motl 5, Brecko 5. Kalous 3, Sochor 3.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3:9. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/0. Diváci: 850. Sled: 4:0, 7:4, 11:8, 15:9, 18:10, 23:17, 23:20, 25:23, 27:24.