Pro extraligové Zubří byly zápasy především jedním z posledních testů před blížícím se opětovným startem nejvyšší soutěže, která měla kvůli ME v Srbsku téměř dvouměsíční pauzu.

„Z tohoto pohledu měly všechny zápasy svůj význam a splnily přesně to, co jsme od nich očekávali,“ pochvaloval si trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Valaši nastoupili téměř v kompletní sestavě, kromě dlouhodobě zraněných Třeštíka s Vyjídákem chyběl už jen Dědek.

„Chtěli jsme si některé věci vyzkoušet a otestovat v herním nasazení, a to se nám povedlo,“ uvedl Mika, jenž však úplně spokojen být nemohl. Zápasy měly typické neduhy přípravných měření sil.

„Úplně ideální to samozřejmě nebylo, vždycky se to dá udělat lépe. Tentokrát jsme měli problémy především s koncentrací po celou dobu zápasu. Vedli jsme třeba o šest nebo sedm branek a pak to po chvíli najednou bylo o jeden gól. Obecně ale můžeme být spokojeni,“ pokračoval zuberský lodivod.

Obzvláště spokojen byl kouč Valachů s víkendovými dvěma zápasy se druhým týmem rakouské nejvyšší soutěže Linzem, které se odehrály v rozmezí pouhých čtrnácti hodin.

„Linz se ukázal, jako velmi zkušené družstvo a dobře nás prověřil. Rakušané hráli vysunutou obranu, což nám vyhovovalo. Je dost možné, že podobnou defenzivu bude hrát i Sporting Lisabon v blížícím se utkání Challenge Cupu. Je tedy dobře, že jsme si to hned dvakrát osahali,“ konstatoval Mika.

Posledním přípravným duelem bude páteční domácí utkání s Frýdkem-Místkem (18). Do extraligy vstoupí Zubřané v úterý 7. února zápasem v Lovosicích.

Výsledky přípravy: Zubří – Považská Bystrica 27:24, Zubří – Linz 24:23 a 23:20.