Pro Zubří to byla úspěšná generálka před sobotní odvetou 2. kola Poháru EHF proti norskému Drammenu. V dalším středečním předehrávaném duelu zvítězila doma Dukla Praha nad Jičínem.

ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 37:24 (20:9)

Kopřivnice ve svých předcházejících čtyřech utkáních nového ročníku extraligy pokaždé prohrála. A ani tentokrát nemohla pomýšlet na něco jiného. Hosté ztratili šanci na jakýkoliv dobrý výsledek hned v samotném úvodu. Zubřané, kteří nastoupili bez zraněných střelců Bechného a Stržínka, totiž na soupeře vlétli pořádně zostra a už po deseti minutách vedli 8:1. I nadále pak do soupeře bušili a už za první poločas mu nasázeli dvacet branek.

Ani po změně stran se obraz zápasu nezměnil. Tón udávali po celou dobu domácí házenkáři, kteří pak i bez dvou velkých opor dotáhli zápas k bezproblémovému a jasnému vítězství. „Chtěli jsme zahrát tak, abychom měli co nejméně komplikací. To se nám podařilo a od začátku jsme měli zápas pod naší kontrolou,“ pochvaloval si po jasném vítězství trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. Podobně jako ve víkendovém utkání v Norsku měl i tentokrát radost z přístupu hráčů k zápasu. „Kluci utkání pojali velmi zodpovědně a po celou dobu hráli koncentrovaně. Soupeř měl celkem znatelnou výškovou i váhovou převahu, a i s tím se hráči vypořádali dobře,“ dodal spokojený Mika.

Zubří: Malina, Orság – Číp 8, Hrstka 8/4, Třeštík 5, Jurka 4, Dědek 3, Mika 3/1, Pernica 2, Randýsek 2, Horký 1, Šustáček 1, Mézl, Ondřej. Nejvíce branek Kopřivnice: Kolmajer 10/1, Hanzelka 3, Hardt 3, Gřes 2. Rozhodčí: Banák, Kosmák. Sled: 2:0, 6:1, 8:1, 10:2, 15:5, 19:8, 23:13, 28:15, 31:18, 35:21. Další výsledek: Dukla Praha – Jičín 30:21.

1. Plzeň 4 4 0 0 122:98 8
2. Zubří 3 3 0 0 88:70 6
3. Karviná 4 3 0 1 123:107 6
4. Jičín 4 3 0 1 105:96 6
5. Třeboň 4 2 1 1 112:98 5
6. Hranice 4 2 1 1 99:91 5
7. Dukla 3 2 0 1 83:75 4
8. Lovosice 3 1 0 2 79:77 2