Hráči Gumáren, kteří přešli v minulém týdnu ve čtvrtfinále přes Lokomotivu Plzeň a v polovině příštího týdne odstartují semifinále s Lovosicemi, jako obvykle při ligových pauzách i tentokrát trénují v nekompletním složení.

Trenérské duo Jiří Kekrt – Jiří Mika totiž nemůže hned se čtveřicí mladíků, kteří budou bojovat za juniorskou reprezentaci v kvalifikaci o postup na letošní MS juniorů v Egyptě. „Je to vlastně pokaždé stejné. V reprezentačním volnu nám odjede fůra mladých na reprezentační akce a vracejí se nám až těsně před dalším pokračováním extraligy. V základní části to ještě tolik nevadí, ale tentokrát jde o hodně,“ upozorňuje na velkou nevýhodu oproti jiným soupeřům v play off zuberský asistent Jiří Mika, jenž je zároveň sportovním ředitelem klubu.

A aktuální fakta mu dávají za pravdu. Už v neděli totiž odcestovala čtveřice zuberských mladíků Ondřej Mika, Tomáš Číp, Marek Třeštík a Jakub Hrstka na soustředění juniorské reprezentace do Nymburka. Ve čtvrtek pak s týmem ČR odlétají do Černé Hory, kde v městečku Cetinje odehrají o nadcházejícím víkendu od pátku do neděle tři kvalifikační zápasy o postup na MS v Egyptě. V pondělí se vrátí do České republiky. „K našim tréninkům se tak přidají nejdříve v úterý a z dlouhého volna před startem semifinále tak nebudou s týmem skoro vůbec. Navíc se ještě třeba můžou ve třech kvalifikačních zápasech zranit,“ popisuje nelehkou situaci Jiří Mika.

Hlavně z těchto důvodů se rozhodl zuberský klub požádat svaz o odložení prvního semifinálového zápasu s Lovosicemi z příští středy na čtvrtek. Čtveřice reprezentantů by tak získala alespoň jeden den navíc na regeneraci a trénink s týmem. „První zápas je pro nás velmi důležitý. Myslím, že by nebylo od svazu korektní, kdyby nám nevyhověl. Už jsme to původně měli od svazu předběžně přislíbené, potom se zase od toho upustilo,“ líčí peripetie kolem posunu utkání Mika.

Momentálně to vypadá pro Zubří dobře. „Konečné oficiální rozhodnutí ještě neznáme. Máme ale ústně přislíbeno, že by se mělo hrát ve čtvrtek, za což bychom byli samozřejmě rádi,“ podal v úterý odpoledne čerstvou informaci Jiří Mika.

V semifinále play off se utkají Zubřané na tři vítězné utkání s Lovosicemi. Rozhodlo se o tom uplynulou neděli v rozhodujícím utkání v Hranicích. „Vybírat jsme si stejně nemohli, ale asi o něco více jsme asi přeci jen chtěli Hranice. Je to jen kousek od Zubří a mohli jsme tam mít velikou podporu fanoušků, která v Lovosicích určitě nebude. Soupeř je to kvalitní s dobrým brankářem, hlavně u nich to bude velmi těžké,“ přemítá Mika.