Zubřané se už po vítězné semifinálové sérii s Lovosicemi ostře ohradili proti nominaci sudích na finálové zápasy s Karvinou. „Nesouhlasili jsme s obsazením a vyvolávalo to v nás od začátku špatné pocity,“ posteskl si před startem finále kouč Zubří Ivan Hargaš. Po prvním duelu se špatné předpoklady potvrdily. Valaši byli přesvědčeni, že byli poškozeni. „Nebyli jsme s výkonem sudích spokojeni. Já i hráči jsme měli pocit, že něco nebylo v pořádku. Odrazilo se to na nás na všech i v dalším průběhu série,“ poznamenal Hargaš.

Pokud by šlo o základní část, mohl by zuberský klub některé rozhodčí vetovat, avšak v play off tomu je jinak. „V základní části jsme práva vetovat sudí využili na dvojici Kavulič – Skružný, se kterou jsme měli velmi špatnou zkušenost z minulé sezony. V play off však tato možnost padá. Žádali jsme svaz alespoň o nějaké možnosti, ale dvojice byly dané a nešlo s tím nic dělat,“ přidal se k ožehavému tématu zuberský asistent Jiří Mika, jenž je zároveň sportovním ředitelem klubu.

Vše vyvrcholilo po posledním třetím finále, po kterém trenér Hargaš označil jako klíčovou postavu celého play off a hlavně finále karvinského manažera Pelecha. „Největší osobností play off byl právě karvinský manažer Pelech.

A to je špatně. Největšími osobnostmi takových utkání a sérií o zlato by měli být nejvíce určitě hráči, kteří rozhodují zápasy a trenéři, kteří dělají taktiku,“ rozhořčoval se po třetím finále kouč Hargaš. Na jeho slova karvinský tábor nijak nereagoval. „Nijak se proti tomu tvrzení Ivana Hargaše nebránili,,“ přemítá sportovní ředitel zuberského klubu Mika. „Vůbec nechceme, aby to vypadalo, že pořád jenom brečíme na rozhodčí. Ale je nutné se ohradit a zdůraznit, že s obsazením důrazně nesouhlasíme a máme z toho špatný pocit,“ je přesvědčen Mika.

Po letošní špatné zkušenosti z vyřazovací části a hlavně z finále se chtějí v Zubří pro příští ročník na obsazování rozhodčích pro play off zaměřit co nejvíce. „Víme, že také některé jiné kluby mají podobné problémy. Je potřeba nad to společně sednout a popřemýšlet, co se s tím dá dělat. Chceme si na to posvítit, ať se neopakuje to, co letos,“ uvědomuje si Jiří Mika.