V tabulce druzí Zubřané mají dvě kola před koncem základní části ztrátu dvou bodů na vedoucí Duklu Praha.

ZUBŘÍ – HRANICE 33:24 (20:13)

Indicie zápasu byly podobné, jako v předchozí středeční dohrávce s Plzní. Do Zubří přijel namotivovaný soupeř bojující ze všech sil o první šestku, ale tentokrát to byl jiný zápas.

Domácí házenkáři, kterým chyběly spojky Hanták a v minulém zápase zraněný Mika, totiž především nechtěli špatně začít, jako se jim to „povedlo“ s Plzní a z čehož se pak dostávali celý zápas.

Tentokrát si Zubřané začátek ohlídali úplně jinak a podle toho se také zápas pak i vyvíjel. Domácí dali první tři branky utkání, pak hned vedli 6:2, a i když pak snaživý soupeř pak srovnal rychle na 6:6, ovládli první poločas právě domácí. Do kabin si nesli pohodový sedmibrankový náskok.

„Ideální to nebylo, ale už to bylo mnohem lepší, než minule. Sice jsme se trochu potýkali s chybami v obraně, ale po mdlém výkonu proti Plzni jsem u týmu opět viděl jiskru a správné nasazení a koncentraci,“ pochvaloval si lepší projev svého týmu trenér Zubří Jiří Mika.

Ve druhé půli se ještě v prvních deseti minutách hosté pokusili se zápasem něco udělat a dostali se dvakrát na pět branek, více však nedokázali.

„Nebylo to v některých momentech úplně beznadějné. Chtěli jsme to zkusit a mohli jsme jít i na tři góly, jenž jsme nedali dva jasné náskoky a Zubří nás pak rychle dorazilo brejky. Utekli nám na šest, sedm branek a bylo hotovo,“ popsal klíčové momenty kolem 40. minuty utkání trenér Hranic Libor Hrabal.

Domácí pak v pohodovém tempu prostřídali celou lavičku a dotáhli utkání do vítězného konce.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Na začátku druhé půle měly Hranice nějaké šance se přiblížit, ale nedovolili jsme to a zápas jsme vlastně kontrolovali až do konce. S přibývajícím časem, když zůstával náš náskok kolem osmi, devíti branek, šla úroveň hry trochu dolů, vítězství však bereme,“ pravil po utkání kouč vítězů Jiří Mika.

Obzvláště vyzdvihl výkon brankářské jedničky Maliny, který opět potvrdil velkou formu posledních týdnů.

„Opět podal výborný výkon Milan Malina v brance, a to především v prvním poločase. I když obrana nefungovala úplně bez chyb, tak Milan opět spoluhráče mnohokrát podržel,“ chválil kouč.

Zubří: Malina, Orság – Jurka 10, Bechný 5, Stržínek 4, Randýsek 3, Mičkal 3, Šlachta 2/1, Dědek 1, Vyjídák 1, Měchýř, Pernica.
Nejvíce branek Hranic:
Bajgar 6/5, Dolák 5, Čadra 4, Šíra 4.
Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 5:2. Diváci: 600. Sled: 3:0, 6:2, 6:6, 9:6, 13:8, 15:10, 18:10, 19:12, 21:17, 25:18, 27:19, 31:20.

Další výsledky: Třeboň – Přerov 27:38, Brno – Lovosice 20:33.