Stejně jako v předchozím kole i tentokrát Zubří SCM v jihomoravské a Zbrojovka Vsetín s Lesanou Zubří v severomoravské skupině na své soupeře vyzráli a připsali si plný počet bodů. V dalším kole druhé ligy se doma představí jen Zubří SCM, které v neděli od 17 hodin přivítá HC Zlín. Lesana Zubří jede do Trnávky a Vsetín do Olomouce.

IVANČICE – ZUBŘÍ SCM 35:41 (19:22)

V Ivančicích sehráli mladíci ze Zubří SCM velmi vyrovnané utkání a vítězství je stálo hodně sil a také hodně bolelo. „Zápas byl dost vyrovnaný. Nám se podařilo odskočit na čtyři branky kolem dvacáté minuty prvního poločasu a náskok jsme udrželi až do půle,“ vrátil se k první třicetiminutovce trenér Zubří SCM Jiří Mičola.

Po změně stran nedovolili hosté domácím přiblížit se na dostřel a dovedli utkání k vítězství. „Ve druhé půli jsme náskok ještě navýšili na šest gólů a udržovali jsme jej až do konce. Zápas to byl velmi tvrdý. Ze strany soupeře tam byly velmi nevybíravé zákroky, které odnesli Šustáček zlomeným nosem a Malina lehkým otřesem mozku. I proto jsme moc rádi, že kluci takový zápas vybojovali ve svůj prospěch,“ dodal Mičola.

Sestava a branky Zubří SCM: Orság, Novotný – Sedláček 11, Mičkal 9, Mikulenka 6, Muškát 5, Malina 5, Žůrek 3, Balhárek 1, Šustáček 1.

LESANA ZUBŘÍ – UNIČOV 30:21 (16:7)

Domácímu druholigovému nováčkovi se v posledních zápasech daří. Potvrdil to i v domácím zápase s Uničovem. Od začátku držela Lesana taktovku pevně ve svých rukou a nebylo pochyb, že body zůstanou v Zubří. Už v poločase vedli domácí o devět branek ma po změně stran náskok ještě navýšili. „Vedli jsme až o čtrnáct branek a ani na chvíli jsme nenechali hosty doufat v dobrý výsledek,“ pochvaloval si kouč Lesany Zbyněk Mizera. Uničov ve druhé půli neunesl, že tolik prohrává a pokazil zápas několika brutálními zákroky, za které dali rozhodčí červené karty. Konec zápasu pak byl i kvůli to mu dost rozháraný a vyhráli jsme jen o devět branek, mohlo to být i více. Na naší straně si zahráli všichni hráči a podali dobrý výkon,“ zhodnotil Mizera.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, Fajárek – Jurka 8, I. Hrachovec 6, S. Mičola 4, Dědek 4, J. Šimurda 2, Burdek 2, V. Ulrych 2, Pobořil 1, Balhárek 1, J. Mičola, Tovaryš, Pavlíček.

VSETÍN – VELKÁ BYSTŘICE 35:23 (16:14)

Házenkáři Vsetína rozhodli o svém vysokém vítězství ve druhém poločase, ale hotovo mohlo být už mnohem dříve. V první třicetiminutovce se domácím nevedlo v zakončení, a proto vedli jen o dvě branky. Po změně stran kolem 40. minuty přišel klíčový trhák domácích, kteří sedmi brankami v řadě odskočili až na jedenáctibrankový rozdíl a náskok udržovali až do posledního hvizdu.

Sestava a branky Vsetína: Kutěj – Bartoň 5, Křupala 2, Král 2, Mrnuštík 7, R. Havran 1, bednář 10, Korejčík 5, Koňařík, T. Havran 1, Bednárik, Halmazňa 1.
Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku ve středu 23. dubna