Mladíci ze Zubří SCM prohráli v jihomoravské skupině druhé ligy s Maloměřicemi a o první ligu si tak zahraje s vítězem severomoravské skupiny Karvinou SCM právě celek Maloměřic. Oba valašské týmy v severomoravské skupině se se sezonou rozloučily vítězstvími.

MALOMĚRICE – ZUBŘÍ SCM 21:16 (12:9)

Mladí házenkáři Zubří SCM doplatili na mimořádně nepovedený vstup do utkání. „V desáté minutě jsme prohrávali už 0:6, přičmž jsme v tomto úseku dali hned čtyři tyčky. Za stavu 9:2 pro domácí jsme začali hrát vysunutou obranu 2 – 4 a podařilo se nám stáhnout na přijatelných poločasových 9:12,“ shrnul dění v první půli trenér Zubří SCM Jiří Mičola.

Ve druhém poločase se podařilo Zubřanům několikrát přiblížitna dostřel soupeři. „Přiblížili jsme se na jeden nebo dva góly, ale více už ne. Při neúčasti zraněného Sedláčka jsme měli jen jednu ostrou spojku, navíc jsme měli velkou smůlu, dali jsme za zápas jedenáct tyček,“ konstatoval Mičola, jenž si pochvaloval vysokou úroveň utkání. „Byl to velmi kvalitní zápas s precizními obranami na obou stranách,“ dodal Jiří Mičola.

ZBROJOVKA VSETÍN – PŘEROV B 41:20 (22:8)

Závěrečné utkání sezony si domácí házenkáři dokonale užili. Kromě Krále se všichni hráči zapsali do střelecké listiny a už v poločase bylo jasno o majiteli bodů. „Na závěr sezony to byl pohodový zápas, který jsme kontrolovali id začátku. V osmé minutě jsme vedli už 10:1,“ konstatoval jeden ze vsetínských hráčů Roman Vilímek.

Sestava a branky Vsetína: Kováč – Koňařík 2, Král, Křůpala 3, Weintritt 10, Mrnuštík 3, Bednář 4, Bartoň 4, R. Havran 2, Vilímek 3, Němec 1, Halmazňa 1, Halamíček 8. Trenér: Pospíšil.

LESANA ZUBŘÍ – STAV. OLOMOUC 32:25 (14:13)

Se silným soupeřem z čela tabulky se Lesana Zubří v domácí rozlučce se sezonou vytáhla. Po dobrém výkonu si připsala vítězství a zakončila tak nováčkovskou sezonu ve druhé lize na pěkném sedmém místě. „Rozhodující krok k vítězství jsme udělali v patnácté minutě druhé půle, kdy jsme dali šest branek v řadě a udělali tak klíčový trhák,“ zhodnotil derniéru sezony kouč Lesany Zubří Zbyněk Mizera, jenž byl velmi spokojen i s herním projevem svého týmu. „Zahráli jsme asi nejlepší utkání celé sezony. Hrála se pěkná házená a diváci mohli podle mě být spokojení,“ pochvaloval si Mizera.

Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku ve středu 21. května