Pro diváky to bude mimořádně atraktivní utkání. V barvách Kopřivnice se totiž představí hned tři ex-zuberští borci – Fabián, Opálka a Hladký.

Zubřané museli zápas prvního kola extraligy proti Hranicím odložit, protože o uplynulém víkendu hostili v rámci evropského Poháru PVP kyperský Strovolos (32:25).

Nyní se tedy utkají o první body do domácí soutěže. „Musíme být na utkání velmi dobře koncentrováni. Na začátek to není zrovna jednoduchý zápas, ale každopádně chceme uspět a načnout extraligu vítězně,“ hlásí z tábora úřadujícího vicemistra asistent Jiří Mika.

„Hráči už mají hlavy spíše na Kypru, kde v sobotu hrajeme odvetu Poháru PVP. Musíme si dát na Kopřivnici velký pozor, protože se na novou sezonu velmi posílila,“ zvedá varovný prst zuberský asistent Jiří Mika.

Na nový ročník extraligy se Kopřivnice posílila na všech frontách. Do branky přišel z Hranic Luděk Fabián, ze Zubří přestoupilo křídlo Aleš Opálka a zajímavou akvizici získalo vedení klubu až těsně před startem soutěže koncem minulého týdne.

„Posílil je Richard Hladký, jenž hrál loni druhou a před tím i první bundesligu v Německu. Moc se o tomto přestupu nemluvilo, ale bude výraznou posilou,“ upozorňuje Mika, jenž je v klubu i sportovním ředitelem.

Zubří by mělo nastoupit k premiéře v extralize v kompletním složení. „K dispozici jsou všichni hráči, tedy i Pernica, který proti Strovolosu chyběl,“ dodal Jiří Mika.