Zubřané si dokázali v obou utkáních se soupeři poradit bez větších obtíží. V pátek porazili Frýdek-Místek 43:34 a o den později si poradili i s přerovským extraligovým nováčkem 32:25. Potěšující je, že v obou utkáních se v dresu soupeře výrazně prosadili bývalí zubersští borci. Za Frýdek-Místek byl nejlepším střelcem Štěpánek, jenž prošel zuberským SCM-kem, za Přerov se pak prosadil osmi brankami ochovanec Gumáren Tomáš Bechný, kzterý je na Hané na hostování.

Při prvních přípravných zápasových testech se mimo jiné prosazovala v mužském týmu úplně nová jména zuberských mladíčků z domucí líhně. S Frýdkem-Místkem například nasázel osm branek Pernický a dalších šest přidal Mézl, s Přerovem vstřelil další mladíček Horký šest branek. I proto může zatím kouč týmu Jiří Kekrt s průběhem přípravy spokojený. „Hrajeme ted po velkou zátěží z těžkých tréninků. Přesto je to zatím dobré. Vždycky se lépe hodnotí, když se týmu daří a když se v zápasech prosazují mladí hráči. Všichni se snaží ukázat v co nejlepším světle a zatím to vychází,“ pochvaluje si první dvě přípravná utkání trenér Zubří Jiří Kekrt.

Podle jeho slov se tým dobře vypořádal s absencí šestice mladíků (Šíra, Třeštík, Číp, Mika, Krupa, J. Hrstka), kteří odletěli na mistrovství světa juniorů do 21 let do Egypta (první zápas je tam čeká 6. srpna). „Oproti loňsku, kdy jsme byli poměrně nečekaně v podobné situaci, jsme se letos na to připravili a v přípravě s jejich absencí počítali. Ještě před jejich odletem jsme stihli přesně to, co jsme chtěli, a vše pokračuje podle plánu i nyní,“ hodnotí Kekrt první měsíc přípravného období.

Další program přípravy nabírá na pořádném zápasovém tempu. Již od zítřka do soboty se v Zubří uskuteční 2. ročník Valašského poháru – mezinárodního turnaje, na kterém se Valaši utkají například se slovenskou Povážskou Bystricí nebo druholigovým německým Coburgem. „To jsou přesně ty těžké zápasy, které náš mladý tým potřebuje,“ mne si ruce Kekrt.

Výsledky přípravy:

Zubří – Frýdek–Místek 43:34 (22:15). Nejlepší střelci: Vyjídák 11/3, Pernický 8, Mézl 6, Randýsek 6 – Štěpánek 9. Zubří – Přerov 32:25 (17:14). Nejlepší střelci: Stržínek 11/6, Horký 6, Pernický Vojtěch 4 – Bechný 8.