LOVOSICE – ZUBŘÍ 27:26 (16:14)

Série zatím probíhá jako podle zaběhnutého scénáře.

Zubří ve svých domácích zápasech vždy soupeře rozdrtilo rozdílem třídy (o patnáct, respektive o devět branek), zatímco Lovosice na své palubovce vždy stav vyrovnaly těsným jednobrankovým vítězství.

Ve čtvrtém dílu semifinálového dramatu začali Severočeši stejně jako v předchozím domácím duelu o něco lépe. V průběhu první půle vedli už o čtyři branky (9:5 a poté 14:10) a vyhráli ji nakonec o dva góly.

I po změně stran si domácí udržovali dvou až tříbrankový náskok a v nervy drásající koncovce uhájili jednobrankový náskok. Domácí kouč Vojtěch Srba po utkání zářil spokojeností. „Vyhráli jsme zaslouženě. A teď už se může stát cokoliv. Určitě budeme v rozhodujícím středečním utkání pod tlakem, ale to budou domácí taky,“ pravil Srba.

Na straně Zubří zavládlo zklamání. Tým odjel na sever Čech s odhodláním ukončit sérii a získat tak do sobotního prvního finále více času na odpočinek. "Je velká škoda, že jsme nevyhráli. Nesehráli jsme vůbec špatný zápas, ale chyběla nám trocha pověstného štěstíčka,“ posteskl si zuberský asistent Jiří Mika.

Valachům se podařilo ve 26. minutě srovnat na 26:26, ale na branku domácích už nedokázali odpovědět. „Závěr byl hodně nervózní a bylo tam několik sporných situací. Domácí v posledních vteřinách drželi míč a my jsme se k němu a případnému zakončení už nedostali,“ pokračoval Mika.

Hostům se tentokrát tolik nedařilo v útočné fázi a dali nejméně branek v celé sérii. „Tentokrát nám nedávaly tolik gólů spojky a navíc jsme udělali o něco více technických chyb, což nám v konečném zúčtování chybělo,“ dodal Jiří Mika.

Nejvíce branek: Motl 9/3, Kratochvíl 5, Miko 4, Jablonka 4 – Mika 6, Spuchlák, Říha a Číp po 4, Opálka 4/3.

Rozhodčí: Macho, Hájek.

Vyloučení: 3:5.

Sedmimetrové hody: 8/4 – 5/3.

Diváci: 800.

Stav série: 2:2.