Zubřané, kteří byli až na zraněného Trifunoviče kompletní, vstoupili do třídenního turnaje páteční porážkou s maďarským týmem Balmazújvárosi, se kterým už prohrávali až o šest gólů a nakonec to stáhli na dvoubrankovou prohru.

„Na úvod jsme moc chtěli vyhrát, ale nevyšlo nám to. Maďaři hráli hodně běhavou celoplošnou házenou, to nám dělalo problémy a nakonec jsme se s nimi nevypořádali a prohráli jsme," hodnotil zuberský rozehrávač Matěj Šustáček zápas, který byl pro Zubří nakonec jediným prohraným na turnaji.

V sobotu totiž Valaši porazili Hlohovec a v neděli dopoledne pak přehráli také Maccabi Tel Aviv a díky vzájemnému zápasu skončili před Hlohovcem na prvním místě. Na šestém ročníku Valašského poháru tak Zubřané podruhé vyhráli. Dva týdny před startem extraligy si tak svěřenci trenéra Miroslava Ćeliće připsali cenný skalp silných protivníků.

„Během léta se stále sehráváme a také zkoušíme spoustu nových signálů, které po nás trenér Ćelić vyžaduje. Takováto konfrontace se silnými zahraničními soupeři je přesně to, co potřebujeme," podotkl Matěj Šustáček.

Výsledky Valašského poháru 2013: Hlohovec – Maccabi Tel Aviv 38:36, Zubří – Balmazújvárosi KK 32:34, Hlohovec – Balmazújvárosi KK 32:28, Balmazújvárosi KK – Maccabi Tel Aviv 29:30, Zubří – Hlohovec 28:21, Zubří – Maccabi Tel Aviv 30:23.

Pořadí: 1. Zubří 4 body, 2. Hlohovec 4, 3. Maccabi Tel Aviv 2, 4. Balmazújvá­rosi 2.