ZUBŘÍ JUNIOŘI – KH VSETÍN 41:32 (16:19)

Obě družstva nastupovala ke šlágru 6. kola se stejnými bilancemi čtyř výher a jedné porážky.

První poločas měli lepší poměrně překvapivě hosté, kteří nastříleli úctyhodných 19 gólů.

Po změně stran se však začal prosazovat domácí favorit, který se posílil například i o hráče základního kádru extraligových Gumáren křídelníka Čípa.

„První poločas jsme měli hodně povedený, ale vůbec nám nevyšel nástup do druhé půle. Náskok jsme rychle ztratili a dovolili našimi vlastními chybami domácím odskočit na šest branek a tam se zápas rozhodl,“ uvedl k souboji dvou valašských týmů trenér Vsetína Aleš Pospíšil.

„Musíme však sportovně přiznat, že družstvo Zubří bylo lepší a vyhrát si zasloužilo,“ dodal Pospíšil.

Zubří: Janků, Novotný – Skopal 12, Horký 7, Závorka 5, Číp 5, Mézl 3, Pernický 3, Valach 3, Buček 1 Farkaš 1, Horút 1. Trenír: Kořínek. Vsetín: Kováč – Wentritt 8, Mrnuštík 6, Halmazňa 5, Daněk 4, Halamíček 3, Havran 2, Král 2, Korejčík 1, Křupala 1,Bartoň 0. Trenéři: Liba, Pospíšil.

PASKOV – LESANA ZUBŘÍ 27:20 (13:13)

Lesana odjížděla do Paskova posilněna předchozím přesvědčivým vítězstvím nad Olomoucí. Dlouho to vypadalo, že Zubřané by mohli odvézt domů nějaký ten bodík, ale nakonec se tak nestalo.

„Průběh zápasu byl hodně vyrovnaný, oba týmy se střídaly ve vedení. Nám se dařilo využívat chyb soupeře a dávali jsme důležité branky z rychlých brejků,“ řekl kouč Lesany Zubří Zbyněk Mizera. Jeho svěřenci přišli o šanci na body až v úplném závěru.

„Bylo to na vážkách až do 50. minuty. V té době odskočili domácí na dvě branky a my jsme se ve snaze vyrovnat dopustili několika chyb, po kterých se domácí odpoutali na více braneka bylo po zápase. Prohráli jsme si to hlavně nízkou střeleckou produktivitou,“ doplnil trenér poražených Mizera.

Lesana Zubří: J. Holiš, Kyselý – Křenek 4, J. Mičola 3, Šimurda 3, L. Holiš 2, Čech 2, Dědek 1, Pobořil 1, Ulrych 1, Pavlíček 1, Cibulec. Trenér: Mizera.