Odveta je pak na programu o týden později na Valašsku.

Zubřany čeká velmi silný protivník. O tom, že to budou právě Noři, se rozhodlo před měsícem v rakouském Bregenzu. Tam se totiž konala čtyřčlenná kvalifikační skupina o nejprestižnější Ligu mistrů, ve které skončil právě Drammen na posledním čtvrtém místě a místo Ligy mistrů tak putoval do Poháru EHF. V Zubří si dobře uvědomují, že jde o velice silného soka. „Jde o velmi kvalitní a mezinárodně zkušený celek, který má hodně odehráno v Lize mistrů,“ měl před odletem jasno kouč házenkářů Zubří Jiří Mika, jenž Drammen sledoval při bojích v Bregenzu.

Zuberská výprava vyrazila do Norska už v pátek 1. října ráno, kdy odletěla z letiště v polských Katowicích. Ještě v pátek večer byl tam měl mít tým trénink, a to v hale, ve které se bude zítra hrát. Špatnou zprávou pro Zubří je, že nepojede hned několik hráčů, kteří se potýkají se zraněními. Kromě bojovníka Pernici bude chybět i opora týmu a loni nejlepší střelec extraligy Tomáš Bechný, který se zranil v nedělním utkání extraligy s Karvinou. „Podle prvních informací hrozily i přetržené křížové vazy v koleni, ale naštěstí to vypadá už o něco lépe. Snad by to mělo být jen natažené. Nicméně i tak nebude Bechný moci hrát tři nebo čtyři týdny, takže jej do Norska k dispozici mít nebudeme,“ posteskl si zuberský lodivod.

Naopak dobrou zprávou je, že k zápasu s Drammenem s týmem odcestoval reprezentační křídelník Tomáš Číp, který od začátku sezony nehrál pro zranění, i Michal Dědek, který v týdnu kvůli viróze nehrál v Českém poháru. K dispozici bude nečekaně i mladý pivot Šlachta, člen reprezentace do 17 let, který nahradí ve výpravě zraněného Bechného.

V posledních zápasech těsně před pohárovým duelem v Drammenu se Zubří dařilo. V neděli porazili Valaši ve šlágru extraligy doma Karvinou a v úterý zvládli i třetí kolo Českého poháru. S jakým cílem tedy Zubřané do Norska odletěli? „Nechci dopředu nijak spekulovat o počtech branek a podobně. Jisté je, že zkušenostmi i kvalitou je soupeř favoritem. My chceme podat co nejlepší výkon. Uděláme maximum proto, abychom zahráli dobré utkání,“ ujišťuje Jiří Mika. Podle něj je hlavní cíl účasti v Poháru EHF jasný. „Hrajeme takovou soutěž hlavně proto, aby náš mladý tým na mezinárodním poli získal zkušenosti. Zápasy s Drammenem to bohatě splní,“ je přesvědčen Mika.

Házenkáři Gumáren se do pohárové Evropy vracejí po roční pauze. Naposledy hráli v sezoně 2008 – 2009 Pohár PVP. V něm nejprve přešli přes kyperský Strovolos, vypadli až ve druhém kole s posturgalským celkem ACB Braga.