Jsme na to zvyklí. Určitě chceme vedoucí příčku udržet, v kabině cítím velké odhodlání,“ hlásí kouč Zubří Andrej Titkov.

Již v sobotu Zubří vyzve posledního finalistu Plzeň (od 18.00), následně zajíždí do Karviné, aby v posledním domácím duelu základní části vyzvali aktuálně o dva body druhé Lovosice.

„Zápasy s celky, které každoročně patří mezi aspiranty na medaili, ukážou naši aktuální formu,“ přiznává zkušený kouč, kterého ale trápí zranění dvou klíčových hráčů. Dlouhodobě s kolenem laboruje Adam Rečeka a od zápasu ve Strakonicích je mimo hru zkušený rozehrávač Matěj Šustáček.

„Po zákeřném zákroku domácího hráče má Matěj vážný problém s ramenem na odhodové ruce. Nejvíce mě mrzí, že tento zákrok, který je hodný snad čtvrté ligy, nebyl vůbec potrestán. To nepochopím ani s odstupem času,“ kroutí hlavou Titkov. „Budeme rádi, když se nám oba podaří připravit na play-off,“ přeje si.

Pozitivní zprávou alespoň pro ně je, že tým má od středy k dispozici novou, moderní regenerační linku.

„Hala a především zázemí v Zubří jsou nyní po rekonstrukci špičkové, nebojím se říci nejlepší ve střední Evropě, určitě v Česku a nejbližším okolí. Pro fanouška se kromě sníženého podhledu moc nezměnilo, ale palubovka a osvětlení jsou vrcholem nejmodernějších technologií. Je radost tady hrát, o to více si přejeme letos opět uhrát některou z medailí. Nejlépe tu nejcennější,“ netají se Andrej Titkov.