ZUBŘÍ – JIČÍN 24:22 (14:11)

„První zápas bude velmi důležitý a moc ho chceme zvládnout," hlásil před úvodním utkáním nové sezony kouč Zubří Jiří Kekrt a přání se mu nakonec vyplnilo. Bylo to ale pořádné drama.

Domácí celek, který se před sezonou pořádně posílil především na spojce, se musel v premiéře nové sezony obejít právě bez jedné z posil Tomáše Řezníčka, který se zranil v posledním přípravném utkání proti Brnu. I bez levorukého ostrostřelce to však byli domácí, kteří byli po většinu utkání mírně popředu, v poločase měli tříbrankový náskok. Také po změně stran byli stále o něco napřed Zubřané, ale chyběl tomu onen pověstný kousek, který by dal domácím klid do koncovky. Ta byla v Zubří přímo infarktová. Za jednobrankového vedení Gumáren házeli hosté sedmičku. Na ni se překvapivě postavil do domácí brány Tomáš Janků a střelu lapil. Z následného útoku pak nejlepší střelec zápasu Tomáš Bechný pečetil těsné vítězství Zubří. Domácí kouč Jiří Kekrt si tak mohl po zápase zhluboka vydechnout.

„Šlo o typický zápas začátku soutěže, kdy se na obou týmech projela nervozita a netrpělivost hráčů. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli, a to hlavně díky výkonu Martina Hrstky, který dodal mužstvu patřičný impuls," chválil navrátilce do Zubří trenér vítězného týmu Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Bechný 7/3, Hrstka 5, Václav a Reček po 3, Šíra 2, Dědek 1, Kašpárek 1, Přikryl 1, Douda 1, Šlachta, Šustáček.

Nejvíce branek Jičína: Skopal 6, Krahulec a Zeman po 3.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.

Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/1.

Vyloučení: 5:3.

Diváci: 800. Sled: 0:1, 4:3, 6:5, 11:9, 19:16, 20:18, 23:20.