V pátečním semifinále Valaši bez problémů přestříleli Třeboň. V souboji o druhou nejcennější tuzemskou trofej se střetnou v sobotu 18. prosince od 10 hodin před televizními kamerami s domácí Karvinou, která jasně přejela Plzeň.

ZUBŘÍ – TŘEBOŇ 36:27 (16:13)

Zubřané nemohli na finálový turnaj počítat mnoha oporami (Bechný, Stržínek, Mika, Třeštík), ale do sestavy se vrátil alespoň křídelník Jurka. Třeboň, která taky nebyla v kompletním složení, se s favoritem držela celý první poločas. Po něm šli do kabin s tříbrankovým vedením Zubřané. Po změně stran se poprvé a naposledy dostali Jihočeši na remízový stav (34.-16:16). „Po dobrých úvodních deseti minutách jsme upadli trochu do letargie a lajdáckostí jsme umožnili soupeři postupně až vyrovnat. Museli jsme si pár věcí vyříkat a pak už to šlo,“ uvedl po utkání kouč Gumáren Zubří Jiří Mika. Od vyrovnání už bylo Zubří jako vyměněné. Fungovala obrana i rychlé brejky. Zápas se stal jednoznačnou záležitostí Zubří. „Kluci začali hrát agresivně a z dobré obrany pramenily lehké branky z brejků. Měli jsme náskok kolem deseti branek a v pohodě dovedli utkání do vítězného konce,“ hodnotil vítězný semifinálový duel kouč Gumáren Mika. Důležitým prvkem hry Zubří bylo i prostřídání celé lavičky. Dnešní finále se totiž hrají Valaši jen čtrnáct hodin po semifinálové bitvě. „I na toto jsme samozřejmě chtěli myslet. Rotovali jsme všechny hráče, kteří byli schopni hrát, abychom rozložili zátěž,“ přiznal Jiří Mika.

Zubří: Malina, Orság – Hrstka 7, Mézl 7, Šustáček 6, Číp 6, Horký 5, Mičkal 3, Mičola 1, Tovaryš 1, Randýsek, Titkov, Jurka, Dědek. Nejvíce branek Třeboně: Kotlaba 6. Sled: 3:1, 5:3, 8:5, 10:8, 14:11, 16:12, 16:16, 19:18, 24:19, 26:20, 29:21, 33:24.

Výsledek druhého semifinále: Karviná – Plzeň 36:27. Nejlepší střelci: Petrovský 10/1, Chudoba 5, Vančo 5, Faith 5 – Šindelář 7, Bečvář 6/1, Soukup 4.
Finále: Karviná – Zubří (sobota 10.00 hodin).

Na Karvinou se těšíme, dáme do toho všechno, slíbil Matěj Šustáček

Velmi pikantní bude sobotní finálové utkání Českého poháru mezi domácí pořadatelskou Karvinou a Gumárnami Zubří. O trofej se totiž střetnou dva celky, které spolu sehrály tři poslední finále extraligy v řadě a čtyři z posledních pěti sezon.

O náboj tedy bude náležitě postaráno. „S Karvinou jsme sehráli v poslední době spoustu zajímavých zápasů a s klukama v kabině se na utkání hodně těšíme,“ hlásil po pátečním vítězství nad Třeboní zuberský rozehrávač Matěj Šustáček. Jeho tým se sice chvilku s Jihočechy trápil, ale poté nepřipustil žádné překvapení. „Začali jsme trochu vlažněji, možné jsme to podcenili. Ale pak jsme si pár věcí vyříkali a začali hrát naši hru. Vytvořili jsme si dostatečný náskok a zklidnili jsme se. Pak už to bylo v pohodě,“ popsal semifinálovou bitvu svým pohledem autor šesti branek Šustáček.

Podle něj bude jedním z rozhodujících faktorů dnešního finále i fyzická kondice. „Zápasy se hrají hodně brzy po sobě, času na regeneraci je minimum. Oba týmy se dokonale znají, myslím, že se ani nebude moc čím překvapit. My musíme hlavně rychle setřást únavu ze semifinále a půjdeme do toho opět naplno,“ slíbil 20letý Šustáček. V sobotním zápase, který přenáší sportovní kanál ČT4 sport půjde i o zajímavé prémie. Vítěz obdrží 50 tisíc korun, poražený finalista bere 30 tisíc.