ZUBŘÍ – HRANICE 31:23 (17:13)

Domácí házenkáři začali zápas s lídrem tabulky a doposud neporaženým Cementem katastrofálně a v 9. minutě prohrávali 1:6.

„V předchozích dvou zápasech jsme získali jen jeden bod, což je pro nás hodně neobvyklá situace. Trošku jsme měli obavy, že by mohla na hráče padnout deka a začátek zápasu podle toho taky trochu vypadal,“ uvedl k nepovedenému úvodu trenér Zubří Jiří Kekrt. Po následném oddechovém čase se však hra úřadujícího vicemistra zlepšila a postupně získal otěže zápasu do svých rukou. Zubřanům moc pomohla šňůra 6:0, kterou se dostali do vedení 10:8 a ještě do přestávky navýšili vedení na 17:13.

Po změně stran se držely Hranice ještě čtvrt hodiny na zhruba tříbrankovém rozdílu, pak se už ale definitivně utrhli domácí házenkáři. Ve 45. minutě už vedli o šest branek a zápas dotáhli do poklidného vítězného konce.

„Jsme moc rádi, že jsme těžké utkání zvládli. Po nepovedeném začátku jsme změnou herního systému a zvýšenou koncentrací dokázali vývoj obrátit. Od toho okamžiku jsme to byli my, kdo diktoval tempo zápasu,“ pochvaloval si kouč Zubří Kekrt zlepšení svého týmu v průběhu utkání. Důležité podle něj bylo, že se jeho tým poučil z předchozích dvou nepovedených duelů s Duklou a v Lovosicích.

Brankáři sklidili velkou pochvalu

„V obou předchozích zápasech jsme se v klíčových momentech dopouštěli nedisciplinova­nosti. Tentokrát jsme byli v tomto ohledu lepší a jsme rádi, že to vyšlo. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, obzvlášť potom brankářskou dvojici. Oba gólmani splnili přesně to, co od nich očekáváme,“ dodal Kekrt.

Hosté, kteří přijeli na Valašsko s neposkvrněnou bilancí šesti výher a žádné porážky, drželi naději na dobrý výsledek jen v první půli. Když se Zubří po změně stran odpoutalo na šest branek, bylo jasné, že první porážky sezony je na světě.

„Nedokázali jsme v defenzivě udržet kompaktní zónovou obranu, jak jsme si předsevzali. Zlobil nás hlavně střelecky velmi potentní Martin Hrstka. O náskok 6:1 jsme velice rychle přišli, a jakmile se Zubří dostalo do tří až čtyřbrankového vedení, bylo s ním v jeho domácím prostředí velmi těžké hrát,“ hodnotil šlágr 6. kola kouč Hranic Jan Hegar.

„Ve druhé půli jsme se snažili udělat maximum, ale nedařilo se nám v postupném útoku. Chyběl nám potřebná trpělivost, Zubří vyhrálo zaslouženě,“ uznal sportovně Hegar.

Zubří: Malina, Baránek – Mika 7, M. Hrstka 5, Jurka 5, Mičkal 3, Stržínek 3, Vyjídák 3, Krupa 2, Říha 2, Randýsek 1, Pernica, Titkov, Třeštík. Nejvíce branek Hranic: Bajgar 5, Tůma 4, Bednařík 3, Galus po 3. Rozhodčí: Kohout, Vaník, Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3. Vyloučení: 5:3. Červená karta: Tůma (Hranice). Diváci: 1100.