Pro Gumárny to byl již šestý vyhraný zápas z posledních sedmi.

Úřadující vicemistr nastoupil v kompletní sestavě a od prvních minut šlapal jako švýcarské hodinky. Hosté, kteří v dosavadních jedenácti utkáních jen jednou vyhráli, se jakž takž drželi jen v úvodu.

V 16. minutě už domácí vedli 10:3 a v kanonádě pokračovali. V poločase už to bylo o jedenáct branek a ani po změně stran domácí nepolevili. Naopak.

Za druhých třicet minut nastříleli šestadvacet branek a počtvrté v sezoně se přehoupli přes čtyřicet vstřelených gólů.

„Měli jsme trošičku obavy, že v podvědomí hráčů by to mohlo sklouznout k podcenění soupeře. Kluci však předvedli velmi zodpovědný výkon a nepřipustili žádné větší problémy,“ pokyvoval spokojeně po utkání hlavou trenér Zubří Jiří Kekrt.

Jeho svěřenci se dostali na palubovku postupně všichni a při ofenzivních manévrech dokonce atakovali padesátku. „Dokázali jsme na soupeře vytvořit tlak a chyby soupeře jsme trestali,“ pochvaloval si kouč Kekrt.

Hosté si ve své nováčkovské sezoně především přijeli pro cenné zkušenosti, na potrápení jasného favorita neměli.

„Kromě první čtvrthodiny utkání náš výkon ztrácel jakoukoliv agresivitu a nadšení a přecházelo to mnohdy až do jakési apatie. Neproměňovali jsme ani vyložené brankové příležitosti, kdy dokonce při mnohých ani hráči nebyli pod tlakem obránců. Hráli jsme celkově příliš zbrkle,“ hodnotil duel trenér Dvora Králové Petr Šulc.

Jeho svěřenci tak v premiérové extraligové sezoně zůstávají na jediné výhře.

„My se letos především učíme a byla to pro nás svým způsobem cenná zkušenost. V extralize se prostě hraje velmi rychle od první až do poslední minuty. Především v tomto nám to Zubří dokonale předvedlo,“ uznal sportovně Šulc.

ZUBŘÍ – DVŮR KRÁLOVÉ 45:20 (19:8)

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 6/5, Titkov, J. Hrstka 6, Třeštík 2, Randýsek 3, Říha 2, M. Hrstka 4, Mičkal 4, Jurka 4, Číp 6, Krupa 2, Mika 6. Nejvíce branek Dvora Králové: Fiedor 6/2, Groh 5. Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Vyloučení: 6:7. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Diváci: 550. Sled: 2:0, 2:2, 6:3, 10:3, 14:5, 18:7, 21:11, 29:12, 35:14, 39:18, 43:19.