Ve středečním utkání vloženého 20. kola Zubr extraligy na domácí palubovce rozstříleli Kopřivnici o sedmnáct branek

ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 41:24 (21:9)

V prvních minutách vůbec nic nenasvědčovalo debaklu, který potom házenkáři Kopřivnice na půdě úřadujícího vicemistra utrpěli. Hosté nejenže drželi s vysokým favoritem krok, ale dokonce i do 14. minuty udržovali těsné vedení. „Věděli jsme přesně, na co se máme připravit a podle toho jsme taky do utkání vstoupili. Dařilo se nám plnit taktický plán, a proto jsme domácím byli rovnocenným soupeřem,“ pochvaloval si trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň výborný vstup svého týmu do utkání.

Klíčové okamžiky celého utkání přišly ve druhé polovině úvodní půle. Domácí totiž úsek od 17. do 30. minuty vyhráli zdrcujícím rozdílem 13:1 a prakticky tak rozhodli o osudu duelu. „Trochu jsme prostřídali sestavu a podařilo se nám dostat Kopřivnici pod tlak. Dařily se nám kontra brejky a z toho jsme v tomto úseku hry vytěžili nejvíce,“ viděl jako hlavní příčinu rozhodujícího gólového úniku kouč domácích Jiří Kekrt.

Po změně stran se hosté už nezmohli na pražádný odpor. Utkání tak v poklidu došlo až do finále, Zubří se nakonec stejně jako v prvním zápase sezony s Frýdkem-Místkem (43:27) přehoupli přes čtyřicet branek. „S ofenzívou jsme zatím poměrně spokojeni. Trošku horší to je s obranou. Těch obdržených 24 branek samozřejmě není žádná tragédie, ale musíme to ještě hodně zlepšit,“ dodal kouč vítězů Kekrt.

Hostující kouč si byl vědom toho, že proti Zubří nemohl jeho tým uspět, když nastolené tempo nevydržel ani do poločasu. „Nemáme zase tak široký kádr, abychom drželi krok se Zubřím po celý zápas. Po vystřídání klíčových hráčů ti, kteří je nahradili, nedodrželi pokyny a už se to s námi vezlo. Házená se prostě hraje na šedesát minut a Zubří nám to dnes ukázalo,“ doplnil trenér Kopřivnice Bartoň.

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 3, Titkov 1, J. Hrstka 7/1, Třeštík 2, Randýsek 3, Říha 5, M. Hrstka 5, Jurka 2, Vyjídák, Číp 5, Krupa 5/1, Mika 4.

Nejvíce branek Kopřivnice: Gřes 7/3, Kichner 6, Opálka 3. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Vyloučení: 3:1. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Diváci: 500. Sled: 1:4, 4:4, 6:7, 8:8, 13:8, 13:9, 20:9, 28:13, 31:16, 36:22.