Domácí házenkáři do dnešního úvodního duelu (od 18 hodin) vstupují mimořádně motivovaní. Mají totiž svému soupeři co oplácet. V uplynulé sezoně se totiž oba týmy střetly v souboji o bronz a Lovosice tehdy odsoudily Zubří k nepopulární čtvrté pozici. Letos jsou ale Valaši v poněkud lepší pozici a před startem série jsou favority. Základní část se jim vyvedla, do play off šli z prvního místa a ve čtvrtfinále si poradili s Hranicemi 3:1 na zápasy. „Určitě chceme postoupit přes Lovosice do finále. Bude to těžký úkol, ale ne nesplnitelný,“ hlásí z kabiny Zubří trenér Ivan Hargaš.

Úvodní souboj prvního a čtvrtého celku po základní části bude pro další vývoj série velmi důležitý. „Hraje se letos nově systémem, ve kterém se střídá pořadatelství po jednom utkání. Proto bude mít první utkání velký význam a musíme ho zvládnout,“ je si vědom Hargaš, jenž soupeře velmi pozorně sledoval a své hráče na něj co nejlépe připravil.

„Měli těžkou sérii s Jičínem, ale v pěti zápasech přes něj přešli, a to jim dalo velkou sebedůvěru,“ přemítá 60letý trenér. Zubří se bude chtít prosadit svou typickou hrou, díky které vyhrálo celou základní část a jen třikrát ve 24 zápasech prohrálo. Domácí palubovka je po celou sezonu stále nedobytou tvrzí. Všech čtrnáct zápasů Zubřané vyhráli.

„Hosté přijedou určitě s obrannou taktikou a budou chtít rozbít naši hru. My se zase budeme snažit vnutit jim náš způsob, ve kterém je chceme dostat hned zkraje pod tlak a dostávat se do rychlých brejků,“ plánuje si Hargaš.

K dnešnímu zápasu podle všeho nenastoupí Zubří úplně kompletní. Martin Hrstka, Opálka a Kulišťák, kteří se v sérii s Hranicemi potýkali se zdravotními problémy, by už měli hrát. Otazník však zůstává na místě pivota. „Tomáš Říha poprvé trénoval až v pondělí, a to jen tak lehce. Spíše to vypadá, že nenastoupí. Budeme ho muset nahradit buď Šírou nebo Třeštíkem,“ prozradil kouč informace z kabiny.

Termíny semifinále play off Zubr Extraligy (hraje se na tři vítězné zápasy):

středa 16. dubna: Zubří – Lovosice, Karviná – Dukla

sobota 19. dubna: Lovosice – Zubří, Dukla – Karviná

středa 23. dubna: Zubří – Lovosice, Karviná – Dukla

sobota 27. dubna: Lovosice – Zubří, Dukla – Karviná

středa 30. dubna: Zubří – Lovosice, Karviná – Dukla