V obou dosavadních zápasech se prosadil vždy domácí celek. V úvodním utkání minulou středu vyhrálo Zubří 33:18 a v sobotní odvetě se po velkém dramatu prosadily Lovosice 30:29. V táboře Zubřanů zavládlo po porážce velké zklamání. „Jeli jsme do Lovosic v plné síle a zdravě jsme si věřili. Zápas jsme po většinu času byli v mírném vedení, ale osudné se nám staly koncovky obou poločasů, ve kterých jsme nedávali vyložené šance. Například jsme nedali pět jasných náskoků,“ vrátil se k prohranému utkání na severu Čech trenér Zubří Ivan Hargaš.

Do dnešního televizního duelu se budou chtít Valaši vrátit k úspěšné hře z prvního souboje série, který doma jasně vyhráli (33:18). „Budeme k tomu potřebovat opět velkou obětavost celého týmu a především podporu od našich brankářů. Ve druhém zápase v Lovosicích jsme měli úspěšnost zákroků jen třiatřicet procent, což bylo málo. V prvním duelu se například Malina vyšplhal až nad šedesát procent. Přesně to bychom nyní potřebovali,“ přeje si Hargaš.

Valaši po sobotní prohře neměli žádné volno. Po noční sedmihodinové cestě z Lovosic se hned v neděli sešli na palubovce své haly a připravovali se na třetí duel. „Měli jsme v neděli v podvečer spíše lehčí rekondiční trénink. Do zápasu bychom měli nastoupit zcela kompletní. Věříme, že nás podpoří naše skvělé obecenstvo a že půjdeme opět v sérii do vedení,“ dodal Ivan Hargaš.