Házenkáři Zubří začali přípravu v polovině července pod vedením nového srbského kouče Miroslava Čeliče. Nyní za sebou mají již tři týdny tvrdé dřiny, která se ještě vystupňovala minulý týden na soustředění ve Velkém Meziříčí, které se oproti zvyklostem o dost protáhlo a navíc bylo zakončeno zabijáckým zápasovým programem.

„Soustředění bylo o tři dny delší než obvykle, trvalo celkem osm dní. Na jeho konci sehráli kluci tři zápasy prakticky během čtyřiadvaceti hodin, tam si všichni sáhli na dno sil," ohlédl se za soustředěním završeným rakouským výjezdem vedoucí zuberského týmu Michal Balhárek.

Zubřané v Rakousku sehráli celkem tři zápasy. Nejprve v pátek odpoledne prohráli o jedinou branku v Linci, poté v sobotu dopoledne se stejným protivníkem vyhráli 29:26.

„Pak kluci prakticky hned po zápase nasedli do aut a následoval rychlý přesun do Kremže a tam se hned odpoledne hrál další zápas. Proti špičkovému týmu rakouské nejvyšší soutěže se kluci drželi skvěle a v poločase prohrávali jen o jednu branku, ale ve druhé půli už jim po náročném soustředění došly síly a prohráli 22:36. Tam už to bylo hlavně o té únavě. Do toho trojzápasu ve 24 hodinách šli kluci z plné přípravy," podotkl Michal Balhárek.

Rakouská anabáze pro Zubří návratem domů neskončila. Právě naopak. O nadcházejícím víkendu se Zubří poprvé představí svým fanouškům a střihne si odvety s oběma rakouskými soky a znovu to budou tři zápasy za zhruba 24 hodin. Zubřané se během soboty a neděle utkají s Lincem i Kremží, bonusem pak bude utkání s juniorkou Kremže.

„Fanoušci se určitě mají nač těšit. Poprvé se mohou kouknout, jak kluci hrají pod novým koučem, navíc Kremži trénuje náš Pavel Hrachovec, to je další důvod zajít na házenou," zve fanoušky Michal Balhárek.

Plán na víkend

Program přípravných zápasů Zubří: sobota: Zubří – UHK Krems junioři (10), Zubří – UHK Krems (12), Zubří – Linz AG (19). Neděle: Zubří – Linz AG (11).