Do Mariboru vyrazila výprava ze Zubří již ve čtvrtek 20. ledna, v pátek 21. ledna tam čeká na Zubřany první zápas. „Budeme tam hrát celkem tři utkání. Jedno v pátek a další dva zápasy pak v sobotu. Kromě pořádajícího Mariboru tam máme za soupeře ještě další dva týmy z nejvyšší slovinské soutěže, které se pohybují někde kolem pátého, šestého místa. Tedy o kvalitu určitě strach nemám. Slovinská liga je bez pochyby na vysoké úrovni. O tom svědčí i to, že náš mistr Karviná v evropském poháru jasně prohrál s Mariborem, šestým týmem slovinské soutěže,“ je přesvědčen o kvalitě protivníků na turnaji trenér házenkářů Gumáren Zubří Jiří Mika.

Výbornou zprávou pro Zubří je, že se po dlouhé době potkají na palubovce skoro všichni hráči. Takovou situaci tým, který byl celý podzim sužovaný mnoha zraněními, dlouho nezažil. „Odjíždíme téměř kompletní. Chybět bude pouze Tomáš Bechný, jenž má za sebou operaci vazů v koleně a sezona pro něj prakticky skončila,“ hlásil před odjezdem do Mariboru trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

S týmem tedy odjeli i dlouhodobí marodi Stržínek a Třeštík, kteří skoro celý podzim chyběli. Na 500 kilometrovou cestu do Slovinska se vydal s týmem i Ondřej Mika, jenž si těsně před Vánoci v utkání proti Karviné zlomil ruku. „Je pozitivní, že jedeme skoro v maximálním složení. Chceme odehrát ve Slovinsku tři kvalitní utkání, která pro nás budou dobrým testem před extraligou. Ještě důležitější ale pro nás je, abychom se vrátili všichni zdraví a nikdo se nezranil,“ přeje si trenér Gumáren.

V dosavadním průběhu přípravy na jarní boje v Zubr extralize odehráli Zubřané v lednu dva zápasy. Doma porazili Kopřivnici (34:24) a prohráli s Povážskou Bystricí (28:30). „Zatím příprava probíhá vcelku dobře a dá se říct, že podle našich plánů. Pozitivní a pro nás opravdu to nejhlavnější je, že až na Bechného jsme konečně kompletní. Je rozhodně mnohem lepší trénovat se dvaceti hráči, než s deseti nebo dvanácti, což se nám až příliš často stávalo. Hlavní teď je, ať nám to vydrží co možná nejdéle,“ přeje si kouč Mika.