K utkání 3. kola soutěže pojedou Zubřané s cílem postoupit a hlavně dát zapomenout na ostudné vystoupení v nedělním utkání extraligy ve Zlíně, kde vysoko prohráli (21:28).

Juliánov je momentálně v jihomoravské skupině druhé ligy na osmém místě, soupeř hrající o dvě soutěže níže by tak pro Zubří měl být papírově lehkým soustem.

„Po ostudě ve Zlíně by hráči všem měli především ukázat, že házenou hrát umí a zahrát tak, aby bez problémů postoupili" říká sportovní ředitel zuberského klubu Jiří Mika. Zubřané budou chtít především dát zapomenout na nedělní šokující výbuch v derby ve Zlíně, kde chvílemi prohrávali až o jedenáct branek a nakonec v závěru snížili na i tak dost vysoký sedmibrankový rozdíl.

„Ve Zlíně to bylo skutečně hodně špatné. Co vím, tak si to šli v úterý hráči mezi sebou rozebrat a vyříkat. Věřím, že v poháru přejdou bez problémů dále a hlavně se naladí na těžké sobotní extraligové utkání s Plzní," dodal Jiří Mika.

Ve třetím kole Českého poháru už budou házenkáři Gumáren Zubřím jediným valašským zástupcem, další tři do této fáze neprošly. Hned v prvním kole skončila Lesana Zubří (s Trnávkou), ve druhém kole pak skončila pouť Rožnova pod Radhoštěm (s MHK Karviná) i Vsetína (s Bystřicí pod Hostýnem).