Svědčí o tom i fakt, že naposledy tam Valaši dokázali zvítězit v sezoně 2009 – 2010, od té doby tam dvakrát prohráli a jen jednou remizovali. Stejně tak i zítra dopoledne čeká na Zubřany těžký zápas. „Víme dobře, že nás čeká velmi silný soupeř, který například ve druhém kole dokázal vyhrát na Dukle," zvedá varovný prst trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Kouč, který po loňské mistrovské sezoně a odchodu Jiřího Miky přešel z pozice asistenta na hlavního trenéra, už před startem sezony pasoval Jičín mezi hlavní favority extraligy a jeho slova zatím mladý celek potvrzuje. „Jičín má velmi stabilizovaný kádr, například oproti loňsku se vlastně vůbec nezměnil," pokračuje Jiří Mičola.

Zubřané odjedou do Jičína posilněni domácím vítězstvím nad Hranicemi, kterým se dostali po třech odehraných zápasech do kladné bilance dvou výher a jedné porážky. „Budu rád, když se nám podaří navázat na výkony ze zápasů s Hranicemi, ale také z dřívějšího utkání s Lovosicemi. To jsme sice prohráli, ale výkon to vůbec nebyl špatný. Z těchto výkonů musíme vyjít," má jasno zuberský lodivod.

Právě v minulém kole v domácím zápase s Hranicemi Zubřané ukázali velkou morální sílu. Ztratili šestibrankové vedení a nechali soupeře dotáhnout na jedinou branku. Pak se zase zvedli a pěti góly v řadě definitivně rozhodli o vítězství (34:29).

„To hlavní ale je, že jsme všichni viděli, že když se držíme naší stanovené taktiky, jsme úspěšní. Platí to hlavně o zápasu s Hranicemi. Z toho musíme vycházet," plánuje si Jiří Mičola, jenž bude moci počítat s kompletním kádrem.