Kádr sice opustilo hned několik zkušených házenkářů, ovšem Valaši budou opět sázet na své kvalitní odchovance. Navíc tým vyztužili o druhého reprezentanta – vedle pivota Petra Šlachty bude zejména v defenzivě tvrdit muziku Tomáš Říha.

„Další změny a posily v plánu nejsou. S odchodem Řezníčka jsme museli změnit náš styl hry. Ještě více budeme vycházet z defenzivy, kde máme kvalitu. Těžko říci, jak moc bude naše hra pro diváky atraktivní, už to nebude ten náš typický valašský let, ale sázka na pragmatičnost. Snad budou trpěliví," prosí na úvod kouč, který s přípravou na novou sezonu spokojen úplně není.

„Nebylo to o podmínkách a možnostech, ale personálním stavu. Hned čtyři hráči se v klíčovou periodu zranili a nebudou ani na úvodní sobotní zápas," smutní nad zraněními Doudy, Václava, Zemana a Přikryla.

„Nejméně bolestivé to asi je na brankářském postu, kde opět budou tahouny Malina s Orságem, ale na dalších nám vždy po jednom chybí. Snad se kluci dají co nejdříve dohromady," přeje si.

Forma jeho týmu přitom je podle výsledků načasovaná v pravý čas. Po obhajobě vítězství na domácím Valašském poháru, kdy dokázali porazit přední týmy z Polska a Rakouska, v generálce smázli Hranice na jejich půdě (34:19).

„Výhru nepřeceňujeme, soupeř má obrovskou marodku," poznamenal Titkov, který je spokojen s úvodním losem.

Sezonu zahájí v sobotu od 18 hodin doma proti Litovli, poté jedou na Duklu, aby následně doma vyzvali Nové Veselí a Plzeň.

„Los byl milosrdný. S relativně slabšími začínáme na úvod doma, máme tak, než si vše sedne, prostor na počáteční chyby," pousmál se již zkušený a úspěšný trenér ve službách „svého" Zubří.

A kdo je hlavní aspirant na titul?

„Jednoznačně opět Plzeň. Má skvělé podmínky, kvalitní, zkušený a konsolidovaný kádr, který je už delší čas pohromadě. V play-off je ale vše možné, na titul může pomýšlet okolo pěti týmů, mezi nimi doufám i my," dodal odhodlaně Andrej Titkov.

Změny v týmu

Příchody: Tomáš Říha (Coburg, Něm.), Lukáš Holiš (Rožnov p. R.), Štěpán Zeman, František Nesvadba, Radek Číž, Štěpán Krůpa a Radim Tejzr (z dorostu a juniorky)

Odchody: Řezníček (Gyongyos – Maďarsko), Bechný, Pšenica (oba Litovel), Šíra (Plzeň).